Reklama

Reklama

Lublin: Terytorialsi włączają się w obchody Święta Niepodległości

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

Lublin: Terytorialsi włączają się w obchody Święta Niepodległości - Zdjęcie główne

Terytorialsi włączają się w obchody Święta Niepodległości | foto 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Terytorialsi z 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej włączają się w akcje patriotyczne organizowane w ramach Narodowego Święta Niepodległości. Będzie można porozmawiać z żołnierzami, odbędą się pokazy mundurów i sprzętu wojskowego.

Reklama

Tegoroczne Narodowe Święto Niepodległości przypadające 11 listopada, Ministerstwo Obrony Narodowej organizuje pod hasłem "Dzień szacunku dla munduru”. Akcja ma zasięg ogólnopolski, dlatego też prganizatorzy zapraszają do 103 jednostek wojskowych w całym kraju, w godzinach 10.00 - 15.00. 103 jednostki, bo właśnie w tym roku przypada 103. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości.

Na Lubelszczyźnie, w akcji biorą udział: 4. Skrzydło Lotnictwa Szkolnego Dywizjonu 303, ul. Lotników Polskich 1 w Dęblinie; 19. Brygada Zmechanizowana, ul. Żwirki i Wigury 6 w Lublinie; 3. Batalion Zmechanizowany, Rynek Wielki 13 w Zamościu oraz 19. Batalion Zmechanizowany, Plac Łuczkowskiego w Chełmie.

- W wybranych jednostkach będzie można porozmawiać z żołnierzami i dowiedzieć się wielu ciekawych informacji na temat umundurowania. Odbędą się tam pokazy mundurów i prezentacje sprzętu wojskowego. Wszyscy zainteresowani tradycjami i historią Wojska Polskiego będą mogli również odwiedzić salę tradycji jednostki - wyjątkowe miejsce, gdzie eksponowany jest sztandar wojskowy - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT.

Wojewódzkie obchody Święta Niepodległości odbędą się w Lublinie. W programie jest msza za ojczyznę w Archikatedrze Lubelskiej o godz. 10.00 oraz uroczysty apel na Placu Litewskim o godz. 11.30. Oficjalne uroczystości zakończą się ok. godz. 14.00 złożeniem kwiatów na mogiłach legionistów na cmentarzu przy ulicy Białej w Lublinie.

Z kolei centralne obchody odbędą się tradycyjnie na Placu Marszałka Józefa Piłsudskiego w Warszawie. Żołnierze pełnią tam "wieczną wartę” przy Grobie Nieznanego Żołnierza.  Po zakończeniu oficjalnej uroczystości z udziałem najwyższych władz państwowych i dowódców wojskowych. Odbędzie się też Koncert Pieśni Patriotycznych w wykonaniu Reprezentacyjnego Zespołu Artystycznego.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy