Reklama

Reklama

Lublin: Terytorialsi w obronie swojego dobrego imienia. Powołali specjalną grupę zadaniową

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Terytorialsi w obronie swojego dobrego imienia. Powołali specjalną grupę zadaniową - Zdjęcie główne

Terytorialsi w obronie swojego dobrego imienia. Powołali specjalną grupę zadaniową | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Dowódca Wojsk Obrony Terytorialnej powołał grupę zadaniową "Honor". Jej misją jest obrona dobrego imienia terytorialsów. Treści szkalujące będą poddane natychmiastowej kwalifikacji czynu i z odpowiednim wnioskiem oddane do sądu.

Reklama

- W związku z narastającą ilością treści pojawiających się w domenie informacyjnej o charakterze znieważającym, zniesławiającym i godzącym w dobre imię żołnierzy OT oraz formacji samej w sobie, powołano grupę zadaniową, reagującą na nieodpowiedzialne wypowiedzi osób publicznych czy internautów - wyjaśnia kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Na pilne ogłoszenie w komunikatorze wewnętrznym dla terytorialsów (Portal Informacyjny WOT) o zgłaszanie się do grupy zadaniowej, odpowiedziało kilkadziesiąt osób. Wykorzystując potencjał żołnierzy, mających wykształcenie oraz doświadczenie prawnicze, oraz żołnierzy swobodnie poruszających się w Internecie, utworzono grupę szybkiego reagowania prawnego. W ten sposób, terytorialsi chcą dbać o ochronę dobrego imienia swoich kolegów. W zespole znalazł się poza prawnikami czy studentami prawa, były policjant, obecnie żołnierz OT, który w swojej służbie w Policji zajmował się ściganiem osób szkalujących dobre imię Policji. Za koordynację prac zespołu odpowiada Szef Oddziału Prawnego Dowództwa WOT, a wykonywanie obowiązków na  rzecz grupy zadaniowej, będzie dodatkowo punktowane w kwalifikacjach do Kursów SONDA i AGRYKOLA oraz uwzględnione w opiniowaniu żołnierzy.

- Do głównych zadań grupy należy nie tylko reakcja na ewidentnie szkalujące honor żołnierza wypowiedzi osób publicznych, ale i wyszukiwanie treści w mediach społecznościowych oraz w komentarzach pod artykułami czy postami. Zespół specjalistów, będzie zajmował się także treściami zgłaszanymi przez żołnierzy OT, czy przez osoby mocno dotknięte czy obrażone treścią dotyczącą naszej formacji, na jaką natknęły się w Internecie czy w mediach - informuje kpt. Stanula.

Terytorialsi zaznaczają, że wobec prowadzonej wojny hybrydowej, której narzędziem jest wykorzystywanie Internetu do budowania nienawiści do służb mundurowych, w tym żołnierzy WOT, a tym samym osłabianie morale i narzucanie negatywnych schematów myślowych, powstały społeczne inicjatywy, jak np. www.obroncy.org.

- Przedstawiciele wolnych zawodów prawniczych, oferują bezpłatną pomoc prawną żołnierzom Wojska Polskiego, funkcjonariuszom Straży Granicznej oraz członkom ich rodzin w wypadku skierowanych wobec nich gróźb karalnych - dodaje oficer prasowy 2 LBOT.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy