Reklama

Reklama

Lublin szykuje się do remontu ul. Krochamalnej. Będą miejsca parkingowe, zatoka autobusowa i szersze chodniki

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Lublin szykuje się do remontu ul. Krochamalnej. Będą miejsca parkingowe, zatoka autobusowa i szersze chodniki - Zdjęcie główne

Lublin szykuje się do remontu ul. Krochamalnej. Będą miejsca parkingowe, zatoka autobusowa i szersze chodniki | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto ogłosiło przetarg na nowe drogi z miejscami postojowymi, rozbudowę ulicy Krochmalnej oraz budowę budynku socjalno-technicznego wraz z niezbędną infrastrukturą.

Reklama

Przetarg ogłoszono ramach realizowanego projektu unijnego Zintegrowane Centrum Komunikacyjne dla potrzeb Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego. Poza głównym zadaniem jakim jest powstanie budynku Dworca Metropolitalnego zakłada budowę lub przebudowę sąsiednich ulic.

 

- Finalizujemy ogłaszanie postępowań przetargowych w ramach kluczowej dla Miasta inwestycji, jaką jest budowa nowoczesnego Dworca Metropolitalnego. Projekt Zintegrowane Centrum Komunikacyjne dla potrzeb Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego został podzielony na kilka zadań, które są realizowane w ramach czterech odrębnych postępowań przetargowych. Ogłoszone dzisiaj postępowanie jest już ostatnim – mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju.

 

W trakcie rozbudowy ulicy Krochmalnej zostanie wymieniona warstwa ścieralna jezdni i powstaną nowe krawężniki. Jezdnia nadal będzie mieć 13-metrów szerokości. Po obu stronach ulicy, w miejscu gdzie pozwala na to szerokość pasa drogowego, pas zieleni oddzieli chodniki od jezdni, żeby istniejące słupy trakcyjne nie kolidowały z chodnikiem. Z kolei po północnej stronie ul. Krochmalnej zostanie przebudowana zatoka autobusowa. Natomiast w północno-zachodniej części skrzyżowania z ul. Cukrowniczą zmieni się geometria ścieżki rowerowej, co ma upłynnić ruch rowerowy i poszerzyć chodnik. Ścieżki rowerowe będą miały nawierzchnię bitumiczną. Zaś po południowej stronie ul. Krochmalnej zaprojektowano dwie nowe drogi z miejscami postojowymi i nawierzchnią bitumiczną. Będą to ulice jednojezdniowe i jednokierunkowe o szerokości 7 metrów. Wzdłuż dróg przewidziano ponad 120 miejsc postojowych dla busów i autobusów. Roboty drogowe obejmą też m.in. budowę kanalizacji deszczowej i sieci wodociągowej oraz przebudowę oświetlenia ulicznego i trakcji trolejbusowej.

 

Poza tym w rejonie ul. Krochmalnej powstanie budynek socjalno-techniczny do obsługi kierowców komunikacji miejskiej, droga dojazdowa oraz parking wokół nowo powstałego obiektu. Budynek będzie trzykondygnacyjny z czego dwie kondygnacje znajdą się w części nadziemnej, a trzecia w podziemnej. Przewidziano też szatnie dla kierowców komunikacji miejskiej, toalety, natryski część socjalną z aneksem kuchennym i jadalnią dla pracowników oraz kierowców. W budynek zaprojektowano klatki schodowej i umiejscowienie windy osobowo-technicznej. Obiekt został przystosowany dla osób z niepełnosprawnościami. Kubatura całego budynku to blisko 3 tys. m2.

 

W ramach ogłoszonego przetargu zaplanowano jeszcze rozbudowę wodociągu kolidującego z obszarem inwestowania. Dzieki temu powstanie nowy odcinek wodociągu na terenie PKP do wysokości stacji paliw.

 

Termin otwarcia ofert zaplanowano na 20 października.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE