Reklama

Reklama

Lublin: Symbole przypomną o zakazie korzystania telefonu na przejściach dla pieszych

Opublikowano: pt, 12 lis 2021 07:00
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Symbole przypomną o zakazie korzystania telefonu na przejściach dla pieszych - Zdjęcie główne

Symbole przypomną o zakazie korzystania telefonu na przejściach dla pieszych | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Lublinie zaczęło się dodatkowe znakowanie przejść dla pieszych piktogramem przekreślonego telefonu komórkowego. Symbol ma przypominać o zakazie korzystania z telefonów w trakcie przechodzenia przez jezdnię.

Reklama

Od 1 czerwca w Polsce obowiązują nowe przepisy ruchu drogowego. Jedną ze zmian jest to, że wchodząc na pasy pieszy ma pierwszeństwo przed pojazdem. Przechodząc przez jezdnię, piesi nie mogą korzystać z telefonu lub innego urządzenia, bo ogranicza to możliwość obserwowania sytuacji na ulicy.
 
- Piesi bardzo często zamiast skupić się na swoim bezpieczeństwie podczas przechodzenia przez jezdnię korzystają z telefonu komórkowego. Obsługiwanie urządzenia rozprasza uwagę i ogranicza obserwowanie sytuacji, która dzieje się wokół. Wtedy na odpowiednią reakcję często jest już za późno. Dlatego tak ważne jest świadome i bezpieczne korzystanie ze smartfonów. Działania profilaktyczne podejmowane wspólnie z lubelską Policją ukierunkowane są na odpowiedzialne używanie telefonów komórkowych przez pieszych. Namalowane w okolicach przejść znaki mają zwrócić uwagę pieszych i przypominać o zakazie korzystania z telefonów, aby móc bezpiecznie przejść na drugą stronę ulicy - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Piktogramy będą na chodnikach przy 18 najbardziej uczęszczanych przejściach. Mają to być symbole przekreślonego telefonu. Namalowano je już przed dwoma przejściami przy ul. Nadbystrzyckiej. Do 20 listopada pojawią się w kolejnych miejscach. Zakończenie akcji oznakowania uzależnione jest od sytuacji pogodowej.
 
 
Miejsca, w których pojawi się oznakowanie poziome w postaci symbolu: ul. Armii Krajowej (przy ul. Jutrzenki), ul. Bohaterów Monte Cassino (przy ul. Krasińskiego), ul. T. Zana (przy ul. Wallenroda), ul. Wileńska (przy ul. Grażyny), ul. Głęboka (na wysokości Parku Akademickiego oraz przy ul. Raabego) - 2 przejścia, ul. Radziszewskiego (przy ul. Akademickiej), ul. Nadbystrzycka (przy ul. Brzeskiej i ul. Zachodniej) - 2 przejścia, al. Sikorskiego (przy ul. Żołnierskiej), al. Tysiąclecia (przy dworcu PKS), ul. Chodźki (przy ul. Gębali), ul. Kompozytorów Polskich (przy ul. Legendy), al. Gen. W. Andersa (przy ul. Lwowskiej), ul. Związkowa (przy ul. Bursaki) - 2 przejścia, ul. Mełgiewska (przy ul. Montażowej i ul. Łęczyńskiej) - 2 przejścia.
 
Poza tym, przy ul. Droga Męczenników Majdanka, na wysokości ul. Słowiczej, wykonano dwuetapowe przejście przez jezdnię, zmniejszono liczbę pasów ruchu na odcinku od skrzyżowania z ul. Sulisławicką do przejścia oraz wprowadzono oznakowanie ostrzegawcze.
 
 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy