Reklama

Reklama

Lublin: Seniorzy wzięli udział w warsztatach o bezpieczeństwie w sieci

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Seniorzy wzięli udział w warsztatach o bezpieczeństwie w sieci - Zdjęcie główne

Seniorzy wzięli udział w warsztatach o bezpieczeństwie w sieci | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Bezpieczeństwo poruszania się po w internecie oraz umiejętność kreowania swojego wizerunku - to tematy niedawnych warsztatów dla lubelskich seniorów. Tych ważnych umiejętności członkowie Klubów Seniora uczyli się w ramach realizowanego od 2018 roku projektowi LUBInclusiON. ­

Reklama

- Tworząc kompleksową ofertę wsparcia dla lubelskich seniorów duży nacisk kładziemy na działania wspomagające samodzielność i pozwalające na pełną aktywność osób starszych. Dzisiejsza rzeczywistość wymaga od nas wszystkich sprawnego poruszania się w Internecie, korzystania z aplikacji, urządzeń mobilnych. Przeniesienie obsługi wielu formalności do sieci to zmiana, która wymaga szybkiej nauki, a dla wielu może być barierą trudną do pokonania. Dlatego wśród proponowanych przez nas działań znalazło się szkolenie z bezpiecznego korzystania z Internetu. Z drugiej strony zaproponowaliśmy warsztaty dotyczące kształtowania wizerunku i stylizacji. To tematyka pozornie lżejsza, jednak równie ważna dla samopoczucia naszych seniorów - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

Warsztaty skierowane były do członków Klubów Seniora przy Domach Pomocy Społecznej oraz Zespole Ośrodków Wsparcia. W ramach integracji międzyklubowej w dniach 30 listopada i 1 grudnia zorganizowano warsztaty dotyczące bezpieczeństwa korzystania z Internetu oraz możliwości załatwiania spraw urzędowych przez Internet. Uczestnicy zapoznali się m.in. ze skutecznymi technikami obrony przed cyberprzestępcami, zagadnieniami związanymi z zabezpieczaniem wrażliwych danych, praktycznym wykorzystaniem takich narzędzi jak menedżer haseł czy VPN. Nauczyli się też jak bezpiecznie robić zakupy, korzystać z przeglądarki i aplikacji w smartfonie. Zdobyli wiedzę dotyczącą załatwiania spraw urzędowych on-line, m.in. jak korzystać z internetowego konta pacjenta, profilu zaufanego, czy wysyłać wnioski urzędowe online. W zajęciach, które wprowadzały w świat nowoczesnych technologii wzięło udział 21 osób.

Natomiast 16 i 17 grudnia seniorzy uczestniczyli w warsztatach Metamorfozy 60+. Obejmowały zagadnienia z psychologii wizerunku i elementy ruchu scenicznego. Seniorzy otrzymali instruktaż z zakresu stylizacji, technik makijażu i fryzjerstwa. Nauczyli się jak robić makijaż codzienny lub na specjalne okazje, podkreślający walory i dostosowany do indywidualnych cech. Zajęcia odbywały się w małych grupach, co pozwalało na bezpośrednią pracę z prowadzącym i swobodną atmosferę.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy