Reklama

Reklama

Lublin: Seniorzy mogą za darmo zaszczepić się przeciwko pneumokokom

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Seniorzy mogą za darmo zaszczepić się przeciwko pneumokokom - Zdjęcie główne

Seniorzy mogą za darmo zaszczepić się przeciwko pneumokokom | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Lublin zaprasza seniorów do skorzystania z bezpłatnych szczepień przeciw pneumokokom.

Reklama

- Pneumokoki są częstą przyczyną zakażeń układu oddechowego i mogą wywoływać zapalenie płuc o ciężkim przebiegu. Są one groźne zarówno dla dzieci, jak i dorosłych. Osoby starsze, obciążone różnymi chorobami przewlekłymi, są szczególnie narażone na tego typu infekcje. W okresie wciąż istniejącego ryzyka ze strony wirusa COVID-19, ważne jest wzmocnienie kondycji naszych seniorów. Szczepienia przeciw pneumokokom są istotnym działaniem profilaktycznym i szansą na ochronę stanu zdrowia - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

Akcja skierowana jest do mieszkańców Lublina, którzy ukończyli 65 lat i nie byli szczepieni przeciw pneumokokom. Warunkiem jest pozytywne przejście weryfikacji medycznej przeprowadzonej przez lekarza pod kątem przeciwwskazań zdrowotnych do podania preparatu i wyrażenie pisemnej zgody na udział w programie profilaktycznym. Szczepieniu towarzyszyć będzie akcja edukacyjna dotycząca m.in. pozytywnych skutków szczepień oraz profilaktyki, niebezpieczeństw, jakie niosą ze sobą infekcje wywołane pneumokokami.

Zainteresowani mogą zgłaszać się do przychodni realizujących program, bez względu na to do jakiego podmiotu leczniczego są zapisane w ramach podstawowej opieki zdrowotnej. Decyduje kolejność zgłoszeń. Szczepienia wykonywane będą w 26 przychodniach w Lublinie. Program realizowany będzie do momentu wyczerpania szczepionek i nie dłużej jednak niż do 30 listopada.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy