– Kino Perła to najstarszy cykliczny projekt kulturalny, którego pomysłodawcą i organizatorem jest Browar Perła - mówi Maciej Ładwiński, dyrektor ds. marketingu Perła – Browary Lubelskie SA. – Co roku Kino Perła gromadzi miłośników kina, którzy w urokliwej, zabytkowej scenerii mogą spędzić ciekawy wieczór pod znakiem dziesiątej muzy – dodaje.
Pięć bloków filmowych
Każdy dzień projekcji to konkretny cykl, opatrzony nazwą czy też hasłem, które charakteryzuje zgromadzone w nim filmy. Podobnie jak w poprzednich latach, na tegoroczną edycję Kina Perła składa się pięć bloków filmowych. Każdy z nich nawiązuje do aktualnej sytuacji geopolitycznej.
Pierwszy został zatytułowany "Bohater naszych czasów". Zaprezentowane zostaną w nim filmy, których motywem przewodnim są niebanalne postaci oraz niezwykłe historie, które je ukształtowały. Na film otwierający blok środowy wybrany został m.in.: nagrodzony Złotą Palmą w Cannes, pokręcony, wybuchowy dreszczowiec "Titane" – historia seryjnej morderczyni, która dzięki spotkaniu z nieszczęśliwym, osieroconym mężczyzną, sama dojrzewa do bycia matką.
W środy obejrzymy również nominowany do trzech Oscarów, animowany dokument "Przeżyć" oraz porywającą kronikę dorastania - "Jutro albo pojutrze".
Czwartkowy cykl zatytułowany został Dobre kino. To celowo dwuznaczne określenie, bo oprócz wyśmienitych tytułów, które się tu znalazły, wszystkie filmy łączy również tematyka: pełna ciepła i zrozumienia dla ludzkich słabości i ułomności.
Największymi hitami bloku czwartkowego są m.in. urocze dokumenty "Truflarze" i "Film balkonowy" oraz nominowany do pięciu Oscarów dramat "Minari".
Piątki to mocne uderzenie – blok "Make love, not war". To hasło, które zostało wymyślone i rozpropagowane w Stanach Zjednoczonych w czasie wojny wietnamskiej i które z czasem okazało się najsłynniejszym antywojennym zawołaniem w historii. Dziś stanowi część kultury i popkultury, a jego znaczenie wykracza daleko poza pierwotny, pacyfistyczny przekaz.
Na otwarcie cyklu, 10 czerwca – i tym samym na otwarcie całej tegorocznej edycji Kina Perła – wybrany został absolutny hit: "C`mon C`mon" z Joaquinem Phoenixem w roli głównej. To wzruszająca historia niełatwej relacji zamkniętego w sobie samotnika i jego wyjątkowo oryginalnego siostrzeńca.
"Na rauszu", z kapitalnym Madsem Mikkelsenem w roli głównej, to z kolei przewrotna historia o walce z nałogiem (5 sierpnia), zaś "Lamb" to opowieść o nieustającym konflikcie między człowiekiem a naturą (22 lipca).
19 sierpnia na ekranie pojawi się dramat psychologiczny "Niedosyt". Natomiast na zakończenie cyklu nominowana do trzech Oscarów "Córka" (26 sierpnia).
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Miasto znowu zostało planem filmowym. Powstaje międzynarodowa produkcja [GALERIA]
W soboty towarzyszyć nam będzie blok "A to Polska właśnie", wybór polskich filmów, zarówno poważnych, jak i komediowych. Hitami cyklu sobotniego są m.in. otwierające sobotni blok "Sweat" (18 czerwca), "Wszystkie nasze strachy" (13 sierpnia) i "Zupa nic" (20 sierpnia).
Filmowy tydzień zwyczajowo zamyka cykl "Świat się śmieje". W kolejne niedziele będzie można się pośmiać m.in. z takich hitów, jak: "Szef roku" z Javierem Bardemem (21 sierpnia), "Jak wywołałem byłą żonę" (3 lipca), czy nominowanego do dwóch Oscarów "Najgorszego człowieka na świecie". Ten ostatni 28 sierpnia zamknie tegoroczną edycję Kina Perła.
Nie tylko kino. Również muzyka
– W tym roku na osoby odwiedzające nasz browar, oprócz plenerowego kina, czeka też wiele atrakcji muzycznych. Już po raz drugi odbywać się tu będą Letnie Brzmienia w Browarze Perła, czyli lubelska część trasy koncertowej topowych polskich artystów – dodaje dyr. Maciej Ładwiński.
W drugiej połowie wakacji swoje koncerty zagrają u nas Kwiat Jabłoni (27.07), Zalewski (28.07), Ralph Kamiński (11.08), Sobel (19.08), Daria Zawiałow (20.08) oraz Artur Rojek (28.08).
– Miłośników muzyki klasycznej zapraszany natomiast do udziału w projekcie Miasto Słucha, czyli na cykl letnich koncertów organizowanych na terenach zielonych naszego browaru przez Fundację Krajobrazy. Każdy koncert to godzinne spotkanie z muzyką przy utworach mistrzów, między innymi: Chopina, Moniuszki czy Wieniawskiego – zaprasza dyr. Ładwiński.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.