Reklama

Reklama

Lublin: Ruszyła "Akademia polonijnych dziennikarzy obywatelskich" na KUL

Opublikowano: czw, 26 sie 2021 12:12
Autor: | Zdjęcie: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Lublin: Ruszyła "Akademia polonijnych dziennikarzy obywatelskich" na KUL - Zdjęcie główne

Ruszyła "Akademia polonijnych dziennikarzy obywatelskich" na KUL | foto Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Blisko czterdzieści osób z różnych państw świata - Hiszpanii, Chin, Wielkiej Brytanii, Islandii, Ukrainy, Rosji i uczestniczy w projekcie "Akademia polonijnych dziennikarzy obywatelskich”. Realizuje go Towarzystwo Przyjaciół KUL, a patronuje mu Akademia Nowoczesnych Mediów i Komunikacji oraz Instytut Dziennikarstwa i Zarządzania Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego Jana Pawła.

Reklama

Projekt otworzyło seminarium, w trakcie którego zespół odpowiadający za realizację zadania i trenerzy prowadzący szkolenia połączyli się online z uczestnikami.

- Bardzo cieszę się z tej inicjatywy i wykorzystywania w projekcie nowoczesnych technik medialnych. Akademia Nowoczesnych Mediów i Komunikacji KUL ma służyć wielu środowiskom, które prowadza działalność medialną także wśród Polonii. W ten sposób historia, kultura i język polski będą wciąż żywe - podkreślił ks. prof. Mirosław Kalinowski,  rektor KUL.

Rektor dodawał, że bardzo istotne dla uczelni jest rozeznanie oczekiwań oraz potrzeb edukacyjnych Polaków mieszkających za granicą, po to by w ramach współpracy móc przygotować odpowiednią ofertę szkoleń.

Uczestnicy "Akademii polonijnych dziennikarzy obywatelskich" poznali trenerów. Zapoznali się też z tematyką proponowanych przez nich bloków tematycznych z zakresu fotografii, social mediów, montażu video, autoprezentacji, komunikacji medialnej czy budowy i gatunków tekstów dziennikarskich. Przez dwa miesiące będą uczyli się w grupach. Efektem pracy mają być multimedialne materiały ukazujące środowiska polonijne - ich prace, pasje, zainteresowania. Podsumowanie zaplanowano w trakcie Kongresu Polonijnych Dziennikarzy Obywatelskich.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Uniwersytet Przyrodniczy będzie miał nowy ośrodek. Związany z jeździectwem i hipoterapią

Projekt został opracowany i konsultowany przez medioznawców, socjologów, ale też przedstawicieli ludzi mediów – dziennikarzy-praktyków i przedstawicieli środowiska polonijnego. Ich zadaniem było opracowanie kompleksowych rozwiązań służących bezpośredniemu wsparciu mediów polonijnych, a przez to realne wsparcie Polonii i Polaków za granicą.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.