Reklama

Reklama

Lublin: Rowerzyści mają czuć się bezpieczniej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Rowerzyści mają czuć się bezpieczniej - Zdjęcie główne

Rowerzyści mają czuć się bezpieczniej | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości O posprzątanie ścieżki rowerowej i postawienie przy specjalnych tablic informacyjnych, poprosił radny Tomasz Pitucha. Władze miasta już odpowiedziały.

Reklama

Lublinie rozpoczyna się właśnie sezon inteywniejszego jeżdżenia rowerami. W związku z tym radny miejski Tomasz Pitucha (klub Prawa i Sprawiedliwości) skierował do władz miasta interpelację. Dotyczy ona poprawy bezpieczeństwa na ścieżce rowerowej.
 
- Podczas ładnej pogody ruch rowerowy odbywa się do późnych godzin nocnych. Niestety wielu z użytkowników porusza się po nieoświetlonej ścieżce rowerami nie posiadającymi jakiegokolwiek oświetlenia, przez co naraża siebie i innych uczestników ruchu - napisał Tomasz Pitucha. 
 
Dlatego poprosił o ustawienie przy ścieżce rowerowej biegnącej wzdłuż rzeki Bystrzyca tablic informacyjnych, przypominających o zasadach bezpiecznego korzystania z rowerów i wymaganego wyposażenia jednośladów. Dodatkowo prosi jeszcze o kilkukrotne przeprowadzenie akcji informacyjnej przez patrole rowerowe straży miejskiej i policji. Zgłosił też, że trzeba przyciąć żywopłot wzdłuż ścieżki na odcinku od zalewu do wiaduktu kolejowego przy ul. Janowskiej.
 
- Rozrośnięte krzewy zajmują część pasa przeznaczonego dla pieszych, którzy zmuszeni są do poruszania przy samej krawędzi albo po ścieżce dla rowerów, co stwarza zagrożenie bezpieczeństwa, zarówno rowerzystów jak i pieszych użytkowników tej drogi - tłumaczy radny.
 
Kolejną jego zdaniem - pilną sprawą jest oczyszczenie ze żwiru ścieżki biegnącej wzdłuż ul. Cienistej, na odcinku od ul. Grzybowej do ul. Bór. Wyjaśnia, iż samochody jadące poza jezdnią naniosły tam duże ilości żwiru. Ten dla rowerzystów jest może skończyć się poślizgiem i upadkiem.
 
- Wieloletnie starania społeczników, uwzględniane przez władze miasta, aby w Lublinie rozwijać ruch rowerowy, wymagają stałego monitoringu stanu infrastruktury oraz bezpieczeństwa. Mam nadzieję, że realizacja wniesionych przeze mnie postulatów, również się do tego przyczyni - podsumowuje Pitucha.
 
 
W odpowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju przekazał, że Wydział Bezpieczeństwa Mieszkańców i Zarządzania Kryzysowego Urzędu Miasta zwrócił się do Komendanta Miejskiego Policji w Lublinie i Komendanta Straży Miejskiej Miasta Lublin z prośbą. Chodzi w niej o podjęcie działań zmierzających do poprawy stanu bezpieczeństwa w tym rejonie oraz rozważenie możliwości przeprowadzenia wnioskowanej przez radnego akcji informacyjnej. Z kolei co do kwestii oznakowania ścieżek tablicami informacyjnymi Wydział Zarządzania Ruchem Drogowym i Mobilnością Urzędu Miasta nie widzi zasadności wprowadzania takiej formy dodatkowego oznakowania.
 
- Długa treść na tablicach informacyjnych nie będzie zachęcać do zatrzymania się oraz zapoznania z zasadami poruszania się na rowerze, które wynikają wprost z przepisów Prawa o ruchu drogowym - napisał Arur Szymczyk.
 
Jednocześnie dodał, że podjęto działania z zakresu prac porządkowych na wymienionych przez Pituchę terenach. W związku z tym zlecono wykonanie prac z zakresu bieżącego utrzymania polegających na oczyszczeniu ścieżki rowerowej przy ul. Cienistej. Poza tym, przeprowadzono prace polegające na cięciu oraz odchwaszczaniu żywopłotu rosnącego wzdłuż ścieżki rowerowej od ul. Janowskiej do ul. Żeglarskiej.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy