Reklama

Reklama

Lublin: Przed Ratuszem rozbłyśnie miejska choinka. Dzieci i seniorzy dostaną prezenty

Opublikowano: sob, 4 gru 2021 13:22
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Przed Ratuszem rozbłyśnie miejska choinka. Dzieci i seniorzy dostaną prezenty - Zdjęcie główne

Miasto szykuje się na święta | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Niedługo przed Ratuszem zabłyśnie świąteczna choinka, a włączeniu iluminacji towarzyszyć będą dźwięki kolęd śpiewanych przez zespoły Kaniorowców i Sławiniaków. Zostaną też wręczone prezenty osobom korzystającym ze wsparcia miejskich placówek, seniorom i dzieciom.

Reklama

- Wchodzimy w okres Świąt Bożego Narodzenia, który wyjątkowo skłania do zwrócenia uwagi na wszystkich potrzebujących wsparcia. Dla wielu osób największym darem, który mogą otrzymać jest bliskość, miły gest, ciepłe słowo. Wspólne obchodzenie uroczystości takich jak spotkania mikołajowe, to dla uczestników lubelskich placówek wspaniała okazja do wspólnego i radosnego spędzenia czasu, rozwijania nowych znajomości i zainteresowań. Nieśmy sobie nawzajem radość, a nadchodzące dni wypełniajmy serdecznością zauważając tych, którzy nas potrzebują - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

W najbliższy poniedziałek (6 grudnia) przypadają Mikołajki. Wtedy Mikołaj odwiedzi podopiecznych Zespołu Ośrodków Wsparcia w Lublinie. Spotkanie, które odbędzie się w siedzibie ZOW przy ul. Lwowskiej 28, o godz 10.30, będzie okazją do przekazania seniorom upominków. Wśród nich będą wykonane własnoręcznie przez grupę lublinianek specjalnie na tę okazję wełniane czapki, szaliki i chusty. W spotkaniu wezmą udział uczestnicy Zespołu Ośrodków Wsparcia z dziennych domów i klubów seniora oraz z dziennych i całodobowych placówek działających przy ul. Kalinowszczyzna i ul. Głowackiego.

- Święta to wspaniały czas do dzielenia się radością i ciepłem. Niech przygotowane przez nas ciepłe upominki świadczą o tym, jak ważni są dla nas ludzie, a szczególnie lubelscy seniorzy - mówi Anna Augustyniak, inicjatorka wykonania czapek i szalików dla seniorów.

W przyszłym tygodniu upominki dostaną seniorzy korzystający ze wsparcia Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie. Pracownicy Ośrodka przygotują dla blisko 100 osób paczki antycovidowe zawierające maseczki ochronne, rękawiczki i płyny dezynfekujące. Upominki zostaną dostarczone osobom w wieku senioralnym, korzystającym z pomocy Ośrodka w ramach rządowego programu "Wspieraj Seniora”.

"Bezpieczne plecaki” otrzymają też uczniowie lubelskich szkół podstawowych. Przy współpracy z Lubelskim Odziałem Polskiego Czerwonego Krzyża, który pozyskał środki ochronne, przygotowano ponad 700 zestawów składających się z płynów dezynfekujących, maseczek ochronnych, jak również maskotek i książek. Kolorowe plecaki trafią do dzieci z rodzin objętych wsparciem Miejskiego Ośrodka Pomocy Rodzinie w Lublinie.

Zaś w same Mikołajki, o godzinie 16.00 włączone zostaną światełka na choince stojącej na placu Łokietka przed Ratuszem. Zaplanowano występy Zespołu Pieśni i Tańca "Lublin” im. Wandy Kaniorowej oraz Zespołu Ludowego Sławiniacy.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy