Reklama

Reklama

Lublin: Prezydent Krzysztof Żuk podsumował kolejny rok swojej kadencji

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: Prezydent Krzysztof Żuk podsumował kolejny rok swojej kadencji - Zdjęcie główne

Krzysztof Żuk | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent Lublina - Krzysztof Żuk podsumował kolejny rok swojej kadencji. Podkreślił m.in., że mimo trudności udało się zrealizować wiele inwestycji, w tym przebudowę Al. Racławickich i rozpoczęto budowę nowego dworca.

Reklama

Prezydent Krzysztof Żuk podsumował trzeci rok swojej trzeciej kadencji we wszystkich obszarach życia miasta. Podkreślił, że mimo trudności udało się zrealizować wiele projektów ze środków europejskich w ramach ostatniej perspektywy finansowej. Wśród nich są np. przebudowa Al. Racławickich z ulicami przyległymi i start budowy Dworca Metropolitalnego. To także zakończenie rewitalizacji Parku Ludowego, dalsza rozbudowa ekologicznego transportu miejskiego i realizacja zielonych projektów w dzielnicach.

- To nie był łatwy rok. Złożyło się na to wiele czynników, które negatywnie odbiły się na gospodarce finansowej miasta. Stan epidemii ograniczył wpływy samorządu w wielu dziedzinach, jednocześnie zwiększając wydatki w kolejnych obszarach. Znaczny spadek dochodów miasta spowodowany został również niekorzystnymi dla nas zmianami w partycypacji samorządów w podatku PIT wprowadzonymi przez rząd jeszcze w 2019 r. Do tego dołączyła postępująca dewaluacja wartości pieniądza i wzrost cen, które dotknęły nas wszystkich. Mimo tych wszystkich trudności udało nam się utrzymać przyjęty od lat kierunek zmian w Lublinie i zrealizować zaplanowane inwestycje - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.

Oprócz inwestycji w transporcie, komunikacji, niskoemisyjności i rewitalizacji, cały czas kładziony jest nacisk na to, by Lublin był coraz bardziej zielony, stąd kolejne obszary miasta obejmowane są ochroną planistyczną. Z kolei 2021 rok upłynął również pod znakiem tworzenia nowej strategii Lublina na najbliższe 10 lat.

- Rozpoczęliśmy również nowy, bardzo ważny z punktu widzenia mieszkańców projekt społeczny w dzielnicach – tworzenie tzw. "Planów dla Dzielnic”. We wszystkie te aktywności angażujemy mieszkańców, z którymi chcemy wspólnie budować Lublin przyszłości i którzy są odbiorcami wszystkich naszych działań. Mamy jeszcze wiele do zrobienia, działamy dalej - dodaje Żuk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy