Reklama

Reklama

Lublin: Po weekendzie inaczej pojeździmy przez wiadukt Poniatowskiego. Kolejne etapy przebudowy Al. Racławickich

Opublikowano: czw, 22 lip 2021 12:16
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Po weekendzie inaczej pojeździmy przez wiadukt Poniatowskiego. Kolejne etapy przebudowy Al. Racławickich - Zdjęcie główne

Po weekendzie inaczej pojeździmy przez wiadukt Poniatowskiego. Kolejne etapy przebudowy Al. Racławickich | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Po weekendzie zmieni się organizacja ruchu drogowego w rejonie Al. Racławickich. Chodzi o wiadukt Poniatowskiego, który łączy dwie dzielnice - Czechów Południowy i Wieniawę.

Reklama

Kolejne zmiany w organizacji ruchu
 
Od dłuższego czasu trwa przebudowa Al. Racławickich. Z tego powodu wprowadzane są co jakiś czas zmiany organizacji ruchu drogowego w rejonie Al. Racławiwickich i sąsiędnich ulic. Od poniedziałku (26 lipca) zmieni się organizacja ruchu na wiadukcie Poniatowskiego.
 
 
Etap I przewiduje wyłączenie z ruchu jezdni ul. Poniatowskiego od ul. Popiełuszki w stronę dzielnicy Czechów (po stronie Szkoły Samochodowej) wraz zamknięciem łącznicy zjazdowej w kierunku Zamościa i wjazdowej z al. Solidarności w stronę Czechowa. Ruch dwukierunkowy po jednym pasie ruchu zostanie utrzymany na drugiej jezdni. Na jezdnię właściwą kierowcy wrócą przez przewiązkę za wiaduktem. 
 
- Po zakończeniu tego etapu od razu zacznie obowiązywać etap II. Wówczas nastąpi wyłączenie z ruchu jezdni jadąc od Czechowa w stronę Popiełuszki (po stronie Galerii Labirynt) oraz zamknięcie łącznicy wjazdowej z al. Solidarności w stronę centrum oraz łącznicy zjazdowej w stronę Zamku Lubelskiego. Ruch dwukierunkowy po jednym pasie ruchu w każdym kierunku zostanie utrzymany na drugiej jezdni. Jadąc z Czechowa przejedziemy przez przewiązkę na drugą jezdnię i dojedziemy do ul. Popiełuszki - wyjaśnia Justyna Góźdź z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
Na cały czas trwania robót (etap I i II) będzie zamknięty odcinek ul. Poniatowskiego od ul. Popiełuszki do Al. Racławickich. Utrudnienia w ruchu potrwają ok. 8 dni. W tym czasie drogowcy położą asfalt na jezdni wiaduktu i łącznic na węźle ul. Poniatowskiego.
 
Wymiana nawierzchni na wiadukcie Poniatowskiego oraz trzech łącznicach to roboty dodatkowe w ramach kontraktu przebudowy Al. Racławickich i realizowanego projektu unijnego. 
 
- Wymiana nawierzchni jezdni na odcinku około 300 m wraz z łącznicami poprawi bezpieczeństwo i komfort ruchu drogowego. Na wspomnianym odcinku oraz trzech łącznicach nastąpi sfrezowanie starej nawierzchni i położenie nowej. Prace obejmą łącznie ponad 8,6 tys. m2 nawierzchni. Wykonanie tych prac sprawi, że cały węzeł Poniatowskiego będzie miał odnowioną nawierzchnię - informuje Justyna Góźdź.
 
Przebudowa dobiega końca
 
Prace przy przebudowie Al. Racławickich dobiegają końca. Z nowych dróg, chodników i ścieżek rowerowych będzie można korzystać już w pierwszej połowie sierpnia. Finalizowane są jeszcze ostanie prace w zakresie kanalizacji deszczowej, aktualnie usuwana jest kolizja z kolektorem sanitarnym przy rzece Czechówka. Oprócz tego, w zakresie powstałej sygnalizacji świetlnej, wykonywana jest aktualizacja systemu zarządzania ruchem z centralnym serwerem miasta. W ramach rozszerzenia zakresu prac są wymieniane także schody na Al. Racławickich oraz trwa przebudowa murków oporowych. Z kolei na ul. Lipowej pozostały do wykonania niewielkie ilości chodników. Do końca miesiąca zakończą się wszystkie prace bitumiczne w zakresie warstwy ścieralnej jezdni i ścieżek rowerowych. Tym samym z końcem lipca zakończone zostaną wszystkie prace zasadnicze. Z kolei w pierwszej połowie sierpnia będą prowadzone prace przy oznakowaniu poziomym, montażu wygrodzeń, likwidacji przejazdów i przystanków tymczasowych oraz prace porządkowe.
 
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Drogowcy będą układać asfalt na Al. Racławickich. Zamkną kilka odcinków ulicy

Termin zakończenia przebudowy, zgodnie z podpisanym aneksem do umowy, upływa 11 sierpnia. Koszt inwestycji to ponad 100 mln zł, z czego 85% dofinansowania to fundusze europejskie.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.