Reklama

Reklama

Lublin: Organizacje pozarządowe mogą dostać pieniądze na pomoc uchodźcom. Ruszył na nabór wniosków

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Organizacje pozarządowe mogą dostać pieniądze na pomoc uchodźcom. Ruszył na nabór wniosków - Zdjęcie główne

Organizacje pozarządowe mogą dostać pieniądze na pomoc uchodźcom. Ruszył na nabór wniosków | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Lublin uruchomiło wsparcie finansowe dla organizacji pozarządowych zaangażowanych w pomoc obywatelom Ukrainy uciekających przed wojną. Nabór wniosków do konkursu ma charakter szybkiej interwencji. Dodatkowo, Rada Miasta przyjęła uchwałę w sprawie uruchomienia środków w kwocie 200 tys. zł na wydatki związane z kryzysem uchodźczym.

Reklama

- W Lublinie niezwłocznie po wybuchu wojny w Ukrainie rozpoczął działania Miejski Sztab Kryzysowy we współpracy z Lubelskim Społecznym Komitetem Pomocy Ukrainie. Organizacje pozarządowe od razu uruchomiły pomoc dla osób potrzebujących, które przyjechały do Lublina i kontynuują ją nieprzerwanie. Dzięki wspólnemu zaangażowaniu nikt nie jest pozostawiony bez wsparcia. Wysiłek podejmowany przez lubelskie organizacje wymaga także zabezpieczenia finansowego, które pozwoli prowadzić działania w dłuższej perspektywie czasu. Dlatego na wsparcie ich działań pomocowych przeznaczyliśmy 200 tys. zł. We współpracy z ngo ustaliliśmy, że kwota ta zabezpieczy aktualne potrzeby w zakresie pomocy, w tym pomocy specjalistycznej, takiej jak wsparcie psychologiczne, obecność tłumaczy języka migowego czy języka ukraińskiego lub pomoc prawna. Niezależnie od tego prowadzimy rozmowy zmierzające do włączenia w nasze działania środowisk biznesowych czy zagranicznych, by móc nieść pomoc obywatelom Ukrainy także długofalowo - mówi Krzysztof Żuk, prezydent Miasta Lublin.
 
Celem naboru jest wsparcie działań organizacji pozarządowych, które zaangażowały się w działania na rzecz osób uciekających przed wojną w Ukrainie i trafiających do Lublina. Pula środków wynosi 30 tys. zł, ale w każdej chwili, w zależności od potrzeb zgłaszanych przez organizacje i rozwoju sytuacji może zostać zmieniona. Maksymalna kwota dotacji, o jaką można się starać wynosi 10 tys. zł.
 
Oferty realizacji zadania publicznego należy składać elektronicznie w generatorze Witkac oraz jednocześnie w wersji papierowej podpisanej przez osoby upoważnione do reprezentowania oferenta lub oferentów. Wersja papierowa musi być identyczna z wersją elektroniczną. Wydrukowane oferty przyjmowane są w Biurach Obsługi Mieszkańców, a także w Biurze Partycypacji Społecznej przy ul. Gilasa 3, 20-109 Lublin, dokąd można je również wysłać pocztą (liczy się data wpływu oferty, a nie wysyłki).
 
 
W trakcie ostatniej (3 marca) sesji Rady Miasta Lublin przyjęta została uchwała w sprawie uruchomienia środków na wydatki związane z kryzysem uchodźczym z przeznaczeniem na pokrycie kosztów związanych z funkcjonowaniem punktów pomocowych dla uchodźców. Kwota 200 tys. złotych zostanie przeznaczona na wsparcie organizacji pozarządowych angażujących się w pomoc uchodźcom z Ukrainy w Lublinie, Wysokość wsparcia została uzgodniona z przedstawicielami organizacji i zabezpieczy aktualne potrzeby.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy