Reklama

Reklama

Lublin: Odpady komunalne wyrzucimy gdzie indziej. PSZOK zmienił miejsce

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Odpady komunalne wyrzucimy gdzie indziej. PSZOK zmienił miejsce - Zdjęcie główne

Odpady komunalne wyrzucimy gdzie indziej. PSZOK zmienił miejsce | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Punkt Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych zmienił miejsce. Będzie mieścił się przy ul. Metalurgicznej 13 k. Jednocześnie Punkt przy ul. Głuskiej 6 zostaje zamknięty i nie będzie przyjmował odpadów od mieszkańców.

Reklama

Do Punktu Selektywnego Zbierania Odpadów Komunalnych mieszkańcy mogą samodzielnie dostarczać określone rodzaje odpadów. Przyjmowane są odpady komunalne, czyli odpady wytworzone przez osoby zamieszkujące gospodarstwo domowe. Nie są przyjmowane bioodpady stanowiące części roślin - wcześniej nazywane odpadami zielonymi.

Rodzaje odpadów przyjmowane przez PSZOK przy ul. Metalurgicznej 13 k to: zużyte opony – pochodzące z pojazdów użytkowanych w gospodarstwie domowym tj. z samochodów osobowych, motocykli, motorowerów, rowerów, wózków rowerowych i inwalidzkich, czterokołowców oraz przyczep do tych pojazdów - ilość do 8 sztuk rocznie od gospodarstwa domowego, odpady budowlane i rozbiórkowe pochodzące z przebudowy, demontażu lub remontów budynków mieszkalnych obejmujące: beton, gruz betonowy, cegły, gruz ceglany, potłuczona ceramika, potłuczone szkło okienne, z wyłączeniem styropianu, folii, plastiku, papy, eternitu, azbestu i odpadów zawierających substancje niebezpieczne (opakowania po farbach, lakierach, asfalt, smoła itp.) – ilość limitowana 2 tony (Mg)/rok/gospodarstwo domowe, meble i inne odpady wielkogabarytowe – wytworzone w gospodarstwie domowym, tj. łóżka, materace, meble, wózki dziecięce, deski, choinki, okna, drzwi, ceramika sanitarna (wanny, muszle klozetowe, umywalki), grube gałęzie, z wyłączeniem zużytego sprzętu elektrycznego i elektronicznego – ilość nielimitowana.

Opady przyjmowane są nieodpłatnie.

- Odpady do PSZOK-u mogą dostarczać właściciele wszystkich nieruchomości zamieszkałych z terenu Lublina, niezależnie od sektora, w jakim jest położona ich nieruchomość, od poniedziałku do piątku w godzinach 10.00-18.00 - informuje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. 

Dojazd do nowej lokalizacji PSZOK przy ul. Metalurgicznej możliwy jest od ul. Mełgiewskiej lub od ul. Grygowej. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy