Reklama

Reklama

Lublin: Obchody Dnia Strażaka. Były odznaczenia, awanse i przekazanie nowych samochodów [GALERIA]

Opublikowano: śr, 25 maj 2022 14:33
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W Lublinie odbyły się uroczystości z okazji Dnia Strażaka. Funkcjonariusze odebrali odznaczenia awanse oraz przekazano im nowe samochody pożarnicze.

Reklama

Na terenie jednostki ratowniczo-gaśniczej Nr 4 w Lublinie we wtorek (24 maja) odbyła się uroczystość z okazji Dnia Strażaka. W ramach święta przekazano nowe samochody pożarnicze Komendzie Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie. Wręczono również odznaczenia i awanse na wyższe stopnie służbowe.
 
- Straż pożarna to służba, która działa na wielu frontach w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców naszego województwa. Ostatnio została rozszerzona formuła zadań realizowanych przez państwową i ochotniczą straż pożarną w zakresie szeroko rozumianego bezpieczeństwa obywateli. To m.in. wynika z tego, że straż pożarna dysponuje odpowiednimi środkami, odpowiednią bazą do realizacji takich zadań - podkreślał obecny na uroczystości, wojewoda lubelski Lech Sprawka. - Wielość zadań, których doświadcza straż pożarna świadczy o tym, jak ważne miejsce stanowi w systemie bezpieczeństwa państwa. Rozpoczęliśmy współpracę od ptasiej grypy, później ASF, pandemia koronawirusa, kryzys na granicy polsko-białoruskiej, w tej chwili działania związane z przyjęciem uchodźców. Straż pożarna jest jednym z najważniejszych elementów obrony cywilnej kraju - dodał.

W trakcie obchodów Dnia Strażaka uhonorowano funkcjonariuszy Brązowymi Odznakami "Zasłużony dla Ochrony Przeciwpożarowej”. To odznaczenie resortowe nadane przez ministra spraw wewnętrznych i administracji, które zostało ustanowione w 1997 roku jako odznaczenie za ratowanie życia i ochronę mienia. Odznaka nadawana jest w za wykazanie wyjątkowej ofiarności i odwagi w bezpośrednich działaniach ratowniczych w czasie pożaru, klęski żywiołowej lub innego miejscowego zagrożenia oraz za długoletnią ofiarną służbę lub działalność społeczną na rzecz ochrony przeciwpożarowej.
 
Wręczono też akty o nadaniu awansów na wyższe stopnie służbowe w korpusie oficerskim, aspiranckim i podoficerskim.

CZYTAJ TAKŻE: Duży wypadek pod Lublinem. To ćwiczenia strażaków [GALERIA]

Do tego, strażacy dostali akty przekazania pojazdów pożarniczych i kluczyki. Pojazdy z przeznaczeniem dla Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie zostały zakupione ze środków finansowych Komendy Wojewódzkiej Państwowej Straży Pożarnej w Lublinie, środków przekazanych przez jednostki samorządu terytorialnego oraz podmiotu gospodarczego - Celowy Związek Gmin PROEKOB z siedzibą w Bełżycach, środków przekazanych przez zakłady ubezpieczeń, Fundusz Spójności w ramach Programu Infrastruktura i Środowisko, Fundusz Przeciwdziałania COVID-19.
 
- Ostatnie dwa lata nie sprzyjały świętowaniu. Tym bardziej cieszy, że możemy świętować teraz, chociaż nie w radosnych okolicznościach ze względu na to, co dzieje się w świecie. Ale możemy spotkać się i podziękować funkcjonariuszom i strażakom ochotnikom i tym, którzy nas hojnie wspierają. Ostatnie dwa lata to szereg nowych wyzwań. Moja opinia jest taka, że państwo polskie poprzez Pana wojewodę zdało egzamin, a my dołożyliśmy swoją cegiełkę - podkreślał komendant wojewódzki Państwowej Straży Pożarnej nadbryg., Grzegorz Alinowski.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy