Reklama

Reklama

Lublin: Niektóre ulice na Bronowicach doczekają się napraw?

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Niektóre ulice na Bronowicach doczekają się napraw? - Zdjęcie główne

Niektóre ulice na Bronowicach doczekają się napraw? | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W sprawie złego stanu niektórych ulic w dzielnicy Bronowice, u władz miasta interweniuje radny Marcin Jakóbczyk. - Aktualnie, na i tak złej nawierzchni, pojawiły się liczne, niemożliwe do ominięcia dziury, wyrwy w jezdni - wyjaśnia.

Reklama

Radny miejski Marcin Jakóbczyk (klub Prawa i Sprawiedliwości) do władz Lublina skierował interpelację w sprawie stanu dróg w dzielnicy Bronowice. Na początku wyjaśnił, że wśród wniosków do budżetu miasta, złożonych przeze niego w ubiegłym roku znalazła się prośba o położenie nowej nawierzchni. Chodzi o ok. 400-metrowy odcinek od skrzyżowania ulic Rudnickiego i Plagego i Laśkiewicza do skrzyżowania ul. Lotniczej z ul. Puchaczą.

- Sytuacja na tym odcinku pogarsza się z roku na rok z uwagi na skutki mrozów i natężenie ruchu. Aktualnie, na i tak złej nawierzchni, pojawiły się liczne, niemożliwe do ominięcia dziury, wyrwy w jezdni. Pojawiają się liczne pytania ze strony mieszkańców, kiedy mogą się spodziewać naprawy tego dramatycznego stanu drogi. Nadmieniam, że w ub. latach poszczególne wyrwy były doraźnie łatane a niekiedy zalewane tworzywem w rodzaju żwiru, co nie odnosiło długotrwałego skutku, ponieważ nawet w przypadku intensywnego deszczu zostawały wypłukiwane - opisuje sytuację, Marcin Jakóbczyk.

Dlatego radny poprosił o pochylenie się nad tym problemem i wyjście naprzeciw potrzebom mieszkańców. Dodatkowo, zdaniem Jakóbczyka, kolejna "łatanka" nie przyniesie dobrego rezultatu, w związku z tym prosi o zastanowienie się nad ewentualnym przesunięciem środków na inwestycję. Inwestycja miałaby polegać na położeniu nowej nawierzchni na wskazanym odcniku, tym bardziej, że przebiega on przy Szkole Podstawowej nr 31.

- Niezależnie od powyższego proszę także o załatanie wyraźnych, i niebezpiecznych dla ruchu samochodowego potężnych wyrw na ul. Pogodnej, zdając sobie doskonale sprawę, że na dzień dzisiejszy środków na remont tej arterii miasto me posiada środków - dodaje radny.

Jeszcze nie ma odpowiedzi.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy