Reklama

Reklama

Lublin: na Węglinie Południowym nie będzie dodatkowych śmietników. Miasto tłumaczy to brakiem pieniędzy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: na Węglinie Południowym nie będzie dodatkowych śmietników. Miasto tłumaczy to brakiem pieniędzy - Zdjęcie główne

Lublin: na Węglinie Południowym nie będzie dodatkowych śmietników. Miasto tłumaczy to brakiem pieniędzy | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto nie ustawi i nie będzie utrzymywać koszy na śmieci na terenie dzielnicy Węglin Południowy. Prosiła o to Rada Dzielnicy i miejski radny - Dariusz Sadowski.

Reklama

Rada Dzielnicy Węglin Południowy chce zrealizować inwestycję "Zakup koszy na śmieci 5 szt. oraz zlokalizowanie ich na ulicy Kryształowej, Berylowej i Gdańskiej", która miałoby być sfinansowane z rezerwy celowej Rady Dzielnicy. W tej sprawie radny miejski Dariusz Sadowski (klub prezydenta Krzysztofa Żuka) skierował interpelację do władz miasta. Zaznaczył w niej, że Rada Dzielnicy zwróciła się do Zarządu Dróg i Mostów, który odmówi realizacji zadania ze względu na duże koszty utrzymania czystości w mieście związane ze zwiększonymi wydatkami w okresie zimowym, a tym samym brakiem możliwości pokrycia kosztów cyklicznego opróżniania nowych koszy.

- Nadmienić należy, że we wskazanych lokalizacjach brakuje koszy ulicznych, pozwalających na utrzymanie porządku w miejscach publicznych, tym samym realizacja tego zadania wydaje się jak najbardziej uzasadniona, czy wręcz konieczna - napisał Dariusz Sadowski.

Podkreślił też, że na kwietniowej sesji Rady Miasta podjęto uchwałę w sprawie zmiany uchwały budżetowej Miasta Lublin na 2021 rok, w której planowane wydatki na oczyszczanie miasta, w tym wydatki na opróżnianie koszy ulicznych zostały zwiększone o kwotę 1 mln zł. W związku z tym radny poprosił o ponowne rozważenie możliwości realizacji inwestycji w tym roku.

Odpowidając, Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju napisał, że w mejskim budżecie na 2021 r. nie ma zabezpieczonych środków finansowych, które można przeznaczyć na postawienie koszy na śmieci w miejscach, które wskazał Sadowski oraz późniejsze ich utrzymanie.

- Miasto Lublin cały czas ponosi konsekwencje ustawowych zmian w systemie podatkowym, a od kwietnia 2020 r. stan budżetu miasta skomplikowała sytuacja epidemiczna, która pociąga za sobą negatywne konsekwencje finansowe. Powoduje to znaczny ubytek dochodów miasta. Z uwagi na ten fakt nie można zaspokoić wszystkich oczekiwań mieszkańców, a częśc przedsięwzięć musi być odłożona w czasie - napisał Artur Szymczyk.

Na koniec dodał, że jeśli pojawią się dodatkowe środki finansowe ZDM znowu rozważy możliwość ustawienia koszy na Węglinie Południowym.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy