Reklama

Reklama

Lublin: Na Czubach wyremontowano drogi i chodniki

Opublikowano: 21 lipca 2021 14:16
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Na Czubach wyremontowano drogi i chodniki - Zdjęcie główne

Na Czubach wyremontowano drogi i chodniki | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na osiedlach Łęgi, Poręba i Skarpa wyremontowano drogi i chodniki. Prace zostały wykonane w 2020 roku w ramach projektu z Budżetu Obywatelskiego.

Reklama

- Mieszkańcy Lublina składają projekty do Budżetu Obywatelskiego dotyczące pomysłów z różnych dziedzin. Często są to działania inwestycyjne dotyczące chodników, ścieżek rowerowych, czy jak w przypadku tego projektu - dróg. Przykład zadania drogowego na Czubach pokazuje, że z tego narzędzia partycypacyjnego mieszkańcy korzystają umiejętnie i chętnie - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. Kultury, Sportu i Partycypacji.

W ramach inwestycji zaprojektowano i wykonano przebudowę ul. Bocianiej, ul. Szafirowej i ul. Uśmiechu. Na przebudowywanym odcinku ul. Szafirowej (od ul. Turkusowej do ul. Bursztynowej) przeprowadzono frezowanie korekcyjne nawierzchni, ułożono warstwę ścieralną oraz wykonano oznakowanie poziome. Na objętym przebudową odcinku ul. Uśmiechu (od ul. Romantycznej do przedszkola) wymieniono zniszczone krawężniki oraz chodniki, położono warstwy konstrukcyjne jezdni oraz nową nawierzchnię.

CZYTAJ TAKŻE:Lublin: Po dzielnicy Szerokie można wygodniej spacerować. Są m.in. nowe chodniki

Na ul. Bocianiej wymieniono zniszczone krawężniki oraz nawierzchnie chodnika i jezdni. Powstały nowe miejsca postojowe do parkowania równoległego oraz odcinek drogi dla rowerów łączący ul. Bocianią z istniejącą drogą dla rowerów przy ul. Armii Krajowej. Remontem objęto też sięgacz od strony ul. Tymiankowej oraz istniejące tam miejsca parkingowe. Remont przeszedł również istniejący parking oraz wybudowano nowy od strony ul. Armii Krajowej. W ramach projektu powstała też kanalizacja deszczowa wraz z przebudową istniejących wpustów. Wyremontowane odcinki ulic oznakowano pionowo i poziomo.

Projekt "Remont nawierzchni drogowych ul. Bocianiej i ul. Szafirowej w Osiedlach Łęgi i Poręba oraz chodników w obrębie ul. Uśmiechu w Osiedlu Skarpa” zrealizowano w 2020 roku w ramach VI edycji Budżetu Obywatelskiego. Głosowały na niego 2572 osoby, a jego wartość to ponad 1,1 mln zł.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.