Reklama

Reklama

Lublin: Muzeum Osiedli Mieszkaniowych potrzebuje wsparcia. Trwa zbiórka m.in. na odtworzenie zniszczonych eksponatów

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Muzeum Osiedli Mieszkaniowych w Lublinie

Lublin: Muzeum Osiedli Mieszkaniowych potrzebuje wsparcia. Trwa zbiórka m.in. na odtworzenie zniszczonych eksponatów - Zdjęcie główne

Muzeum Osiedli Mieszkaniowych w Lublinie | foto Muzeum Osiedli Mieszkaniowych w Lublinie

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trwa zbiórka pieniędzy na rzecz Muzeum Osiedli Mieszkaniowych w Lublinie. Potrzebne są pieniądze na organizację warsztatów z zakresu architektury i na odtworzenie zniszczonych eksponatów.

Reklama

Fundacja Teren Otwarty w 2018 roku stworzyła inicjatywę Muzeum Osiedli Mieszkaniowych, w pawilonie na targu przy ul. Wileńskiej na terenie Lubelskiej Spółdzielni Mieszkaniowej. Jest ono dedykowane wszelkim kwestiom mieszkalnictwa. Muzeum ma być miejscem spotkań przy kawie i miejscem dla warsztatów edukacji architektonicznej, przestrzennej dla przedszkolaków, uczniów i studentów. Niedawno powstała zbiórka pieniędzy na rzecz instytucji.

- Muzeum Osiedli Mieszkaniowych stanowi witrynę osiedla. W niej kondensują się codzienne sytuacje i napięcia.  Odwiedzających wita lustro, będące pozostałością po zakładzie fryzjerskim. Jest metaforycznym zaproszeniem do przejrzenia się w swoich doświadczeniach nawzajem. Zaprasza, aby użytkownicy osiedli stawali się współtwórcami przestrzeni mieszkaniowych i świadomymi, sprawczymi obywatelami miasta - czytamy na stronie zbiórki.

Celem zbiórki jest 15 tys. zł. Pierwsze zebrane 6 tys. zł brutto, zostało przeznaczone na finansowy wkład własny, aby móc podjąć dotację z Urzędu Miasta Lublin.

- Wykorzystamy je na nieodpłatne warsztaty edukacji architektonicznej w lubelskich przedszkolach, szkołach podstawowych i średnich. Będziemy się starali dotrzeć głównie tam, gdzie mieszkają dzieci mniej zamożne, rzadziej korzystające z miejskiej oferty odpłatnej instytucji kultury - czytamy na stronie zbiórki.

Pozostała, zebrana kwota będzie wykorzystana na odtworzenie części kolekcji, która zamokła i zawilgotniała w trakcie sierpniowych ulew. Pieniędze mają być przeznaczone na ponowne wyprodukowanie zamokłej części kolekcji i elementy związane ze zwiększeniem jej dostępności.

Imiona i nazwiska wszystkich darczyńców wraz z podziękowaniami, będą zamieszczone na stronie Muzeum oraz na liście eksponowanej w Muzeum. Z kolei osoby wpłacające powyżej 200 zł dostaną plakat MoM i komplet pocztówek, autorstwa Iwony Drewniak Martynowskiej i Isabel Apel. Natomiast darczyńcy, którzy przekażą 600 zł zostaną zaproszeni na indywidualne oprowadzenie po osiedlach LSM z przewodnikiem MoM. Zaś wpłacający 1 tys. zł zostaną zaproszeni na kolację z noclegiem w pawilonie Muzeum.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy