Reklama

Reklama

Lublin: Mieszkańcy regionu wyróżnieni odznaczeniami państwowymi i resortowymi

Opublikowano: czw, 21 kwi 2022 15:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Zasłużeni w służbie państwu i społeczeństwu, mieszkańcy województwa lubelskiego zostali uhonorowani odznaczeniami państwowymi i resortowymi.

Reklama

Wojewoda lubelski Lech Sprawka wręczył Krzyże Zasługi, Medale za Długoletnią Służbę, Medale Stulecia Odzyskanej Niepodległości, Odznakę Honorową Zasłużony dla Kultury Polskiej, Medale Opiekun Miejsc Pamięci Narodowej i Medale 100-lecia Odzyskania Niepodległości. Odznaczenia są nadane przez prezydenta RP, prezesa Rady Ministrów oraz ministra kultury i dziedzictwa narodowego.
 
- Jest Wam za co dziękować. Te odznaczenia są za zasługi dla państwa i społeczeństwa. Jest to ważne, szczególnie w tym okresie. Obserwujemy to, co dzieje się na Ukrainie. Kilka lat na Ukrainie sprawiło, że dzięki aktywnym postawom udało się im zbudować nieprawdopodobne wręcz emocje wokół postaw patriotycznych, prospołecznych. Postaw, które pozwalają im nawiązać równorzędną walkę z wrogiem znacznie liczniejszym. Dziękuję Państwu za postawy, które są wzorem dla młodego pokolenia. Takich postaw nigdy za wiele. Życzę, żeby tego typu postawy były mierzone jak największą liczbą, bo to daje nadzieję i gwarancję na to, że zachowamy wolność i suwerenność. Każdemu z osobna składam wielkie gratulacje za przyznane odznaczenia. Życzę, by to było dodatkowym impulsem do dalszego, aktywnego funkcjonowania w przestrzeni publicznej, ku radości i pożytkowi naszego województwa i kraju - mówił Lech Sprawka.
 
Odznaczenia prezydenta RP zostały przyznane za zasługi w działalności na rzecz społeczności lokalnej, osób potrzebujących pomocy oraz wsparcia, honorowego krwiodawstwa i propagowania idei czerwonokrzyskiej, ochrony zdrowia, ochrony przeciwpożarowej, ochrony przyrody, rozwoju polskiego przemysłu lotniczego oraz obronności kraju, za zasługi w działalności społecznej, związkowej, artystycznej i twórczej, za zasługi dla kultury polskiej oraz za kultywowanie tradycji oręża polskiego i lotnictwa, za zasługi w upamiętnianiu, kultywowaniu dziedzictwa narodowego oraz upowszechnianiu historii Polski, za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej, a także za zasługi dla Niepodległej.
 
Z kolei odznaczenia nadane przez prezesa Rady Ministrów i ministra kultury i dziedzictwa narodowego zostały przekazane dla uczczenia 100-lecia Odzyskania Niepodległości oraz na pamiątkę odrodzenia Państwa Polskiego, za działalność na rzecz upowszechniania i krzewienia polskiej kultury i w dowód uznania działalności na rzecz upamiętniania i opieki nad miejscami pamięci narodowej.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: pracownicy KUL odebrali Medale za Długoletnią Służbę
 
Wojewoda uhonorował też dyplomem uznania z medalem Środowiskowy Dom Samopomocy w Łęcznej i pracowników jednostki z okazji 25-lecia istnienia placówki. Z powodu pandemii koronawirusa wydarzenie zaplanowane na październik 2020 r. nie odbyło się. Dyplom został przyznany za stworzenie profesjonalnej przestrzeni sprzyjającej zdrowotnej i społecznej rehabilitacji osób z zaburzeniami psychicznymi, wspieranie ich w przezwyciężaniu trudnych sytuacji życiowych, przełamywaniu barier i nabywaniu nowych umiejętności oraz umacnianie w nich wiary we własne możliwości, a także za przeciwdziałanie dyskryminacji i stygmatyzacji osób chorych i zagrożonych wykluczeniem społecznym oraz świadectwo solidarności społecznej i szacunku do człowieka.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy