Reklama

Reklama

Lublin: mieszkańcy kolejnych dzielnic będą sadzić drzewa. W ramach Budżetu Obywatelskiego

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor:

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W weekend kontynuowane będzie sadzenie drzew w dzielnicach Lublina w ramach Budżetu Obywatelskiego. Miejsca do nasadzeń wskazują mieszkańcy. Dzięki akcji przybędzie kilkaset drzew w całym mieście.

Reklama

Projekt "Lublin przeciw zanieczyszczeniu powietrza - Drzewa dla każdej dzielnicy" jest realizowany w ramach VII Budżetu Obywatelskiego. Zakłada kupienie i posadzenie na terenie Lublina kilkuset drzew, w miejscach wskazanych przez mieszkańców. Termin zgłaszania miejsc nasadzeń trwał do końca kwietnia i zgłoszono łącznie 431 propozycji. Wskazane miejsca poddawane są ocenie eksperckiej pod kątem infrastruktury podziemnej, własności terenu, planu zagospodarowania, doboru gatunkowego oraz kompozycji estetycznej. Po wykonanych analizach, powstanie też mapa nasadzeń drzew, które zostaną posadzone do końca roku. Teraz trwa symboliczne sadzenie wspólnie z mieszkańcami pierwszych drzew w każdej z 25 dzielnic (po jednym drzewie w każdej dzielnicy).
 
- Projekty zgłaszane do Budżetu Obywatelskiego przez mieszkańców w znacznej mierze dotyczą inwestycji infrastrukturalnych. Powstają dzięki temu nowe chodniki, ulice czy oświetlenie. Cieszę się, że wśród tych działań pojawiło się także sadzenie drzew, co zwiększa ilość terenów zielonych w naszym mieście. To ważne zarówno dla komfortu życia mieszkańców, jak i estetyki przestrzeni miejskiej. Zapraszam do wspólnego sadzenia drzew w kolejnych dzielnicach Lublina - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
W siedmiu dzielnicach: Głusku, Kalinowszczyźnie, Abramowicach, Bronowicach, Dziesiątej, Felinie, Wrotkowie - drzewa zostały posadzone w ostatni weekend maja. Natomiast w sobotę (12 czerwca) klony, lipy i buki sadzone będą według harmonogramu: Stare Miasto, ul. Cyrulicza / ul. Furmańska 9, godz. 8.30; Szerokie, teren przy ul. Wądolnej, przy Czechówce, przy moście al. Solidarności (na działkach miejskich), godz. 9.45; Konstantynów, skrzyżowanie ul. M. Romanowskiego z ul. Bohaterów Monte Cassino, godz. 11.00; Rury, skrzyżowanie ul. Filaretów z ul. Rymwida, w pobliżu kładki dla pieszych, godz. 12.15; Czuby Północne, przy kładce przy ul. Filaretów, godz. 13.30; Czuby Południowe, skrzyżowanie ul. Granitowej z Al. Jana Pawła II (wschodnia część ul. Granitowej, okolice ul. Agatowej), godz. 14.45; Węglin Południowy, skrzyżowanie ul. Granitowej z Al. Jana Pawła II (zachodnia część ul. Granitowej, okolice ul. Kryształowej), godz. 15.30.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy