- Projekt był wspaniałą okazją do zachęcenia mieszkańców do aktywności fizycznej w różnych dziedzinach sportu, a także integracji poprzez wspólne spędzanie czasu. Organizacja amatorskich rozgrywek w różnych dyscyplinach sportu zwiększyła dla mieszkańców Lublina dostępność do uprawiania sportu różnej kategorii z użyciem profesjonalnego sprzętu oraz z wykorzystaniem odpowiednio przygotowanych obiektów sportowych. Poza upowszechnianiem kultury fizycznej w ramach sportu amatorskiego, jednym z efektów projektu była także promocja rywalizacji sportowej w duchu fair-play - mówi Beata Stepaniuk-Kuśmierzak, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. kultury, sportu i partycypacji.
W ramach projektu zorganizowano zawody w takich dyscyplinach jak: piłka siatkowa, piłka nożna, tenis stołowy, szachy, siatkówka plażowa, rozgrywki e-sportowe oraz futsal. Przeprowadzono również kurs sędziowski w dyscyplinie piłka nożna dla 44 kursantów, który zakończył się egzaminem. W sumie w 34 turniejach wzięło udział 1540 uczestników.
Ilość spotkań w poszczególnych rozgrywkach uległa zmianie z pwoodu pandemii COVID-19 i związane z nią wprowadzone obostrzenia oraz wymogi reżimu sanitarno-epidemiologicznego. Podczas zawieszenia zajęć, przeprowadzono turnieje szachowe on-line (wirtualne symultany), amatorski turniej haxball na wirtualnym boisku i kontynuowano turnieje FIFA 20 (e-sport). Po wznowieniu zajęć, rozgrywki dokończyli uczestnicy amatorskiej ligi szachowej, futsalu i tenisa stołowego.
Na projekt z Budżetu Obywatelskiego pt. "Amatorskie Ligi Lublina” zagłosowało 947 osób, a jego koszt to 300 tys. zł.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.