Reklama

"Lublin miastem bez dziwaków" kontra "Lublin przeciw faszystom". Dwa zgromadzenia w jednym czasie

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Archiwum/DSM

"Lublin miastem bez dziwaków" kontra "Lublin przeciw faszystom". Dwa zgromadzenia w jednym czasie - Zdjęcie główne

Środowiska lewicowe organizują swoje wydarzenie w opdowiedzi na "spacer" środowisk narodowych | foto Archiwum/DSM

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Dwie przeciwstawne ideologicznie manifestacje w jednym czasie i miejscu szykują się w Lublinie. W sobotę ugrupowania lewicowe organizują zgromadzenie "Lublin przeciw faszystom!". To riposta na zgromadzenie narodowców "Lublin miastem bez dziwaków".

Wyruszą na "spacer"

 

Na koncie Narodowy Lublin na portalu społecznościowym Twitter w piątek zapowiedziano zgromadzenie pod hasłem "Lublin miastem bez dziwaków".

 

"Jutro o 18:30, spod Zamku Lubelskiego, spod miejsca gdzie po wojnie mordowani byli przez czerwonych oprawców nasi bohaterowie, wyruszymy na "spacer" ulicami naszego ukochanego miasta aby pokazać całej Polsce, że "Kozi Gród" to ostoja tradycji i kultury chrześcijańskiej!" - czytamy w poście zamieszczonym na Twitterze.

 

"Lublin jest Nasz i Wasz"

 

W odpowiedzi przedstawiciele lubelskich środowisk lewicowych zapowiedzieli organizację zgromadzenia pod hasłem "Lublin przeciw faszystom!". Organizatorami wydarzenia są Federacja Młodych Socjaldemokratów Lubelskie, Czerwona Młodzież - Lublin, Przedwiośnie w Lubelskiem oraz Młodzi Razem Lubelskie.

 

 

"Niedawno w Internecie pojawiły się informacje, że środowiska nacjonalistyczne planują zgromadzenie określane jako "spacerek", które ma odbyć się już jutro! Nie możemy milczeć, gdy faszyzm podnosi swój brunatny łeb. Spotkajmy się więc i pokażmy, że Lublin jest Nasz i Wasz, że każdy ma prawo tu mieszkać, czuć się dobrze i bezpiecznie" - czytamy w zapowiedzi wydarzenia na Facebooku. "Zapraszamy osoby w każdym wieku - będzie tęcza, głośna muzyka i dobra zabawa. Udowodnijmy, że osoby LGBT+ nie są same! Weźcie ze sobą tęczowe flagi, MASECZKI, symbole antyfaszystowskie, flagi narodowe, europejskie i inne, które nie stoją w sprzeczności z celem zgromadzenia. Banery partyjne - niewielkie i symboliczne" - zachęcają organizatorzy. 

 

Początek wydarzenie zaplanowano na godz. 18, na moście przy Zamku Lubelskim.

 

"Nasze zgromadzenie jest legalnie zarejestrowane, zatem przysługuje nam ochrona policji. Będzie bezpiecznie" - zapewniają organizatorzy.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE