Reklama

Reklama

Lublin: Miasto solidarnie z Ukrainą. W piątek Lubelski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Miasto solidarnie z Ukrainą. W piątek Lubelski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej - Zdjęcie główne

Miasto solidarnie z Ukrainą. W piątek Lubelski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej | foto Miasto Lublin

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto zorganizuje obchody Lubelskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej. Uczestnicy wydarzenia podkreślą solidarność z obywatelami Ukrainy.

Reklama

- Dzień Solidarności Międzypokoleniowej ma w tym roku wyjątkowe znaczenie, stając się okazją do wyrażenia nie tylko gestów symbolicznych, ale również do podjęcia jak najbardziej praktycznych i konkretnych działań. Obchody tego święta wpisują się w wydarzenia ostatnich tygodni, które dostarczyły licznych przykładów solidarności - międzyludzkiej, międzynarodowej, międzypokoleniowej. Chcemy zaznaczyć naszą zdecydowaną postawę wobec potrzebujących szerokiego wsparcia obywateli Ukrainy. Zapraszając na uroczystość Konsula Generalnego Ukrainy pana Valaha Artema, pragniemy podkreślić solidarność z jego Rodakami, zarówno tymi, bohatersko broniącymi swojej ojczyzny, jak też uchodźcami: osobami starszymi, kobietami i dziećmi, które w naszym mieście znalazły schronienie przed wojną - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych. 

Miasto co roku włącza się w obchody Europejskiego Dnia Solidarności Międzypokoleniowej organizując Lubelski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej. W tym roku spotkanie pod hasłem "Międzypokoleniowy Lublin solidarny z Ukrainą" odbędzie się 29 kwietnia w godzinach 11.00 - 12.00 na placu Łokietka, przed Ratuszem. Uczestnicy utworzą Most Pokoleń z wykorzystaniem balonów w kolorach białym, czerwonym, niebieskim i żółtym. Zaplanowano też m.in. występy Chóru Kasjopea, Chóru Zespołu Ośrodków Wsparcia, Zespołu Ludowego Sławiniacy oraz ośmioletniej Anastazji Pustowit, która wykona utwory "Moja Ukraina” i "Ocean łez”.

Europejski Dzień Solidarności Międzypokoleniowej obchodzony jest 29 kwietnia. Święto ustanowione przez Komisję Europejską w 2011 r. ma promować porozumienie międzypokoleniowe wśród mieszkańców kontynentu i podkreślać znaczenie, jakie dla Europy ma tworzenie przyjaznej do życia przestrzeni dla wszystkich grup wiekowych.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy