Reklama

Reklama

Lublin: KUL upamiętni swojego wykładowcę i przyjaciela papieża

Opublikowano: pt, 10 gru 2021 07:00
Autor: | Zdjęcie: Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Lublin: KUL upamiętni swojego wykładowcę i przyjaciela papieża - Zdjęcie główne

Ksiądz prof. Tadeusz Styczeń | foto Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II upamiętni ks. prof. Tadeusza Stycznia - przyjaciela papieża Jana Pawła II i wykładowcę uczelni. Jedna z sal uniwersyteckich zostanie nazwana na Jego cześć i zostanie odsłonięta specjalna tablica.

Reklama

Ksiądz prof. Tadeusz Styczeń SDS (1931-2010) był uczniem i następcą Karola Wojtyły na Katedrze Etyki KUL. Od 1963 r. był wykładowcą KUL, a Katedrą Etyki kierował w latach 1978-2002. Równocześnie przez kilka lat regularnie wykładał na Papieskim Uniwersytecie Laterańskim w Rzymie. Główne obszary jego badań obejmowały etykę, metaetykę, antropologię filozoficzną i teologiczną oraz myśl Jana Pawła II. Był także jednym z założycieli Międzynarodowej Akademii Filozoficznej, początkowo z siedzibą w Dallas, a później w Księstwie Lichtenstein. Był członkiem zwyczajnym Papieskiej Akademii Życia (w latach 1994-2004 wchodził w skład Rady Zarządzającej). Założył Instytut Jana Pawła II oraz kwartalnik "Ethos".

- W okresie pontyfikatu Jana Pawła II nieformalnie pełnił rolę swoistego łącznika między papieżem i jego uniwersytetem, jako jeden z jego bliskich przyjaciół był stałym gościem w Watykanie i Castel Gandolfo, towarzyszył także odpoczynkowi papieża, szczególnie w wyprawach narciarskich i wycieczkach górskich, a wreszcie był świadkiem ostatnich chwil jego życia - informuje Katarzyna Bojko z KUL.

CZYTAJ TAKŻE: 

W piątek (10 grudnia) o godz. 10.00 odbędzie się uroczystość nadania imienia ks. prof. Tadeusza Stycznia SDS sali C-220 (II piętro Kolegium Jana Pawła II) i odsłonięcia pamiątkowej tablicy. Uroczystość poprzedzi Msza św. sprawowana w intencji śp. księdza profesora w Kościele Akademickim KUL o godz. 9.00.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy