Reklama

Reklama

Lublin: Kolejne osoby dołączyły do terytorialsów. Następne powołania w planach

Opublikowano: pon, 14 lut 2022 07:00
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Odbyło się pierwsze w tym roku powołanie ochotników do służby w pododdziałach 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej. Osoby, które wcześniej nie były w wojsku, przejdą 16-dniowe szkolenie podstawowe w ramach projektu "Ferie z WOT”. Żołnierze rezerwy, którzy zdecydowali się na powrót do wojska w ramach WOT odbędą 8-dniowe szkolenie wyrównawcze.

Reklama

Szkolenie podstawowe to zgadanienia z wiedzy ogólnowojskowej, ze szczególnym uwzględnieniem podstaw strzelectwa, taktyki, topografii oraz pierwszej pomocy medycznej. Zajęcia poprowadzą instruktorzy z kompanii szkolnej 2 LBOT. Po zdaniu egzaminu końcowego i złożeniu przysięgi, ochotnicy dołączą do batalonów lekkiej piechoty w Lublinie, Dęblinie, Białej Podlaskiej, Chełmie i Zamościu.  

Pierwsze w tym roku powołanie ochotników odbyło się 11 lutego. Do terytorialsów dołącyzło ponad 80 osób.

- Zainteresowanie piątym rodzajem sił zbrojnych w naszym regionie jest wciąż bardzo wysokie. Wykorzystując ten potencjał dowództwo rozbudowuje struktury WOT na Lubelszczyźnie. Trwa właśnie formowanie 19 Nadbużańskiej Brygady OT w Chełmie oraz batalionu lekkiej piechoty w Kraśniku, który pozostanie w strukturach 2 Lubelskiej Brygady OT. To duża szansa dla osób zainteresowanych służbą w wojsku lub szukających ciekawych perspektyw rozwoju zawodowego, jak i osobistego - por. Marta Gaborek, oficer prasowy 2 LBOT.

Mieszkańcy Lubelszczyzny, którzy chcieliby spróbować swoich sił w szeregach terytorialsów mają w tym roku do wyboru kilka terminów szkoleń. Szkolenia podstawowe: 25.03-09.04; 6-21.05; 1-16.07; 16.09-01.10; 14-29.10; 25.11-10.12; szkolenia wyrównawcze (dla żołnierzy rezerwy): 25.03; 23.04; 23.07; 1.10. Wszyscy chcący wstąpić do 2 LBOT mogą skontaktować się z rekruterami. Baza rekruterów 2 LBOT z danego powiatu dostępna jest na stronie internetowej terytorialsów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy