Reklama

Reklama

Lublin: Kierowcy będą mogli przesiąść się z samochodu do autobusu. Powstanie kolejny parking Park&Ride

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Kierowcy będą mogli przesiąść się z samochodu do autobusu. Powstanie kolejny parking Park&Ride - Zdjęcie główne

Węzeł przesiadkowy z P&R przy ul. Żeglarskiej | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W mieście powstanie kolejny Park&Ride. Parking z 44 miejscami postojowymi będzie przy ul. Grenadierów. Miasto ogłosiło przetarg na tę inwestycję.

Reklama

Parking Park&Ride przeznaczony jest dla osób, które dojeżdżają z przedmieść, sąsiednich gmin i korzystają z komunikacji miejskiej. Kierowcy zostawiają swoje pojazdy w w takich miejscach, a potem przesiadają się do komunikacji zbiorowej.
 
 
- Planowany parking będzie stanowił uzupełnienie wybudowanego węzła przesiadkowego przy ul. Franczaka "Lalka”. Rozwiązania takie jak parkingi Park&Ride to możliwość płynniejszego poruszania się po mieście dla wszystkich mieszkańców i lepsze połączenie Lublina z gminami ościennymi. To ważne inwestycje nie tylko z punktu widzenia Miasta Lublin, ale także całego Lubelskiego Obszaru Funkcjonalnego - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. inwestycji i rozwoju.
 
Budowa parkingu P&R, w rejonie pętli przy skrzyżowaniu ul. Droga Męczenników Majdanka z ul. Grenadierów, zakłada powstanie parkingu dla 44 pojazdów, w tym 3 miejsc dla osób z niepełnosprawnościami. Przebudowę przejdzie odcinek ul. Grenadierów na długości projektowanego parkingu. Inwestycja obejmuje odwodnienie terenu, budowę oświetlenia, wytyczenie chodników i przejść dla pieszych oraz montaż monitoringu. Na realizację zadania wykonawca będzie miał 6 miesięcy. Będzie to piąty tego typu parking w mieście. Kierowcy mają już do dyspozycji P&R przy ulicach: Choiny, Żeglarskiej, Abramowickiej oraz przy al. Kraśnickiej.
 

 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy