Reklama

Reklama

Lublin: Karta Dużej Rodziny dostępna teraz w innej aplikacji

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Miasto Lublin

Lublin: Karta Dużej Rodziny dostępna teraz w innej aplikacji - Zdjęcie główne

Lublin: Karta Dużej Rodziny dostępna teraz w innej aplikacji | foto Miasto Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku ze zmianą przepisów, posiadacze Karty Dużej Rodziny mogą korzystać z kart elektronicznych w aplikacji mObywatel. Dotychczas obowiązująca aplikacja mKDR z końcem czerwca będzie nieaktywna.

Reklama

Aplikacja mObywatel pozwala na pobranie Karty Dużej Rodziny w wersji elektronicznej. Może to zrobić każda osoba mająca PESEL oraz dowód osobisty, a w przypadku dzieci mLegitymację. Do korzystania z aplikacji niezbędne jest posiadanie Profilu Zaufanego i ważnego dowodu osobistego. Aplikacja jest bezpłatna. Przepisy zmieniły się 9 czerwca.
 
- W aplikacji mObywatel dostępna jest również mapa partnerów Karty Dużej Rodziny wraz z informacjami o zniżkach. Dzięki Karcie osoby z rodzin wielodzietnych mogą korzystać m.in. z ustawowych zniżek na przejazdy kolejowe, w opłatach paszportowych, a także darmowego wstępu do parków narodowych. Posiadacze KDR mogą skorzystać z tańszej oferty wielu podmiotów m.in. z branży spożywczej, paliwowej, bankowej czy rekreacyjnej - informuje Monika Głazik z biura prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin.
 
 
Żeby bdodać Kartę Dużej Rodziny do aplikacji mObywatel najpierw należy upewnić się, fizyczna Karta Dużej Rodziny jest ważna. Potem trzeba pobrać i zainstalować aplikację mObywatel do najnowszej wersji oraz ją uruchomić. Na głównym ekranie aplikacji mObywatel należy wybrać opcję Dodaj dokument lub Dodaj swój pierwszy dokument – jeśli korzysta się z aplikacji pierwszy raz; z Listy dokumentów wybrać Kartę Dużej Rodziny, zapoznać się z regulaminem usługi i zaakceptować go, następnie wybrać Dalej. Jeśli korzysta się z mObywatela po raz pierwszy trzeba potwierdzić swoje dane korzystając z Profilu Zaufanego lub innej metody identyfikacji. Jeśli korzysta się z mObywatela po raz kolejny – przejśc do kolejnego punktu. Na końcu powinno się sprawdzić czy karta karta została wyświetlona prawidłowo.
 
W Lublinie funkcjonuje też miejski program działań na rzecz dużych rodzin "Rodzina Trzy Plus". Aktualnie w ramach miejskiego programu zniżek zostało wydanych łącznie 19 519 kart dla ponad 90% osób uprawnionych.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy