Reklama

Reklama

Lublin: Jest jeszcze czas na zgłoszenie źródła ogrzewania budynku

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Jest jeszcze czas na zgłoszenie źródła ogrzewania budynku - Zdjęcie główne

Jest jeszcze czas na zgłoszenie źródła ogrzewania budynku | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Do końca miesiąca mieszkańcy Lublina mają czas na zgłoszenie źródła ogrzewania do Centralnej Ewidencji Emisyjności Budynków.

Reklama

- Obowiązek ten wynika z zapisów ustawy o wspieraniu termomodernizacji i remontów oraz o centralnej ewidencji emisyjności budynków. Dane z bazy CEEB pozwolą precyzyjnie określić liczbę pieców i kotłów na paliwo stałe funkcjonujących na terenie Lublina, dzięki czemu poznamy dokładny obraz sytuacji w mieście i będziemy mogli zaplanować oraz podejmować jeszcze skuteczniejsze działania, w celu walki ze smogiem i poprawy jakości powietrza - mówi Tomasz Lis, zastępca dyrektora Wydziału Ochrony Środowiska Urzędu Miasta Lublin.
 
Deklarację do CEEB musi złożyć właściciel lub współwłaściciel domu jednorodzinnego a w przypadku budynków wielorodzinnych zarządca, jeśli na terenie nieruchomości jest wspólny system ogrzewania lub właściciele poszczególnych lokali, jeśli każdy z nich ma oddzielne, indywidualne źródło ciepła, bądź w danym lokalu znajduje się ogrzewanie dodatkowe, np. kominek. Deklarację dla budynków wielorodzinnych, obejmującą źródła wspólne i te indywidualne może wypełnić zarządca, po porozumieniu z właścicielami lokali.
 
Zgłoszenia należy dokonać do 30 czerwca dla systemów grzewczych uruchomionych przed 1 lipca 2021 r. lub w ciągu 14 dni od momentu uruchomienia nowego źródła ciepła dla systemów zakładanych po tej dacie. Dokumenty można złożyć drogą elektroniczną za pośrednictwem strony www.ceeb.gov.pl lub w wersji papierowej w Urzędzie Miasta Lublin. Formularz deklaracji dostępny jest na stronie www.lublin.eu/ceeb.
 
 
Mieszkańcy mogą skorzystać z pomocy przy wypełnianiu dokumentów. - Pracownicy Wydziału Ochrony Środowiska, osobiście lub pod numerem telefonu 81 466 2600, od poniedziałku do piątku, w godzinach 7.30-15.30 udzielają wszelkich informacji i wsparcia w tym zakresie. Ponadto, w czerwcu zaplanowano dwa spotkania w godzinach popołudniowych, podczas których również będzie można uzyskać poradę. Pierwsze odbędzie się 15 czerwca, od godz. 16.00 do 18.00 przy ul. Montażowej 16, drugie będzie miało miejsce 22 czerwca w godz. 16.00-18.00 przy ul. Zdrowej 1 - informuje Anna Czerwonka z biura prasowego w Kancelarii Preydenta Miasta Lublin.
 
Za brak złożenia deklaracj grozi grzywna w wysokości do 500 zł.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy