Reklama

Reklama

Lublin: Gratka dla miłośników motoryzacji. Na Politechnice Lubelskiej będzie Kongres Silników Spalinowych

Opublikowano: pon, 27 wrz 2021 05:00
Autor: | Zdjęcie: Wikipedia

Lublin: Gratka dla miłośników motoryzacji. Na Politechnice Lubelskiej będzie Kongres Silników Spalinowych - Zdjęcie główne

Politechnika Lubelska | foto Wikipedia

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Trendak TERCEL, czyli wiatrakowiec ze sportowym charakterem, wodorowa Toyota Mirai i Toyota Supra - te maszyny będzie można obejrzeć na Politechnice Lubelskiej. Zostanie to umożliwione w ramach IX Międzynarodowego Kongresu Silników Spalinowych.

Reklama

Międzynarodowy Kongres Silników Spalinowych to jedna z konferencji naukowych poświęconych silnikom spalinowym. W tym roku Polskie Towarzystwo Naukowe Silników Spalinowych organizuje ją wraz z Wydziałem Mechanicznym Politechniki Lubelskiej.

- Tematyka kongresu skupia się wokół nowych wyzwań stojących przed motoryzacją, ale dotyczy również innych obszarów związanych z napędami i przetwarzaniem energii. Przygotowane regulacje europejskie, takie jak Fit For 55, czy też nowe normy emisji Euro 7 zmienią przemysł motoryzacyjny, który stanowi ważną gałąź również polskiej gospodarki. Unia Europejska jest obecnie liderem tej rewolucyjnej transformacji, ale podobne zmiany będą zachodziły także w innych regionach świata - mówi prof. Mirosław Wendeker, wiceprezydent ds. organizacyjnych kongresu.

Weźmie udział ponad 130 osób, w tym blisko 30 z zagranicy. Wśród uczestników będą badacze z ośrodków naukowych, konstruktorzy z jednostek i instytutów badawczo-rozwojowych, ale również inżynierowie z koncernów samochodowych i paliwowych oraz firm handlowych i usługowych branży silników spalinowych i dziedzin pokrewnych. Wśród uczestników będzie m.in. dr Piotr Szymański, dyrektor ds. Transportu, Energii i Klimatu w Joint Research Centre Unii Europejskiej. Opowie on o  przyszłości transportu drogowego w Europie oraz wpływie autonomicznej i niskoemisyjnej mobilności na środowisko. Z kolei profesor Thomas Koch z Politechniki w Karlsruhe zaprezentuje dostępne rozwiązania i potencjał paliw odnawialnych jako odpowiedź na minimalizację emisji CO2.

CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Pracownicy Politechniki Lubelskiej wyróżnieni medalami [GALERIA]

Organizatorzy przygotowali też wystawę przedstawicieli przemysłu silnikowego, lotniczego i samochodowego oraz sprzętu badawczego i sesję przemysłową. Swoje stoiska zaprezentują m.in. Magic Motorsport and MS Maechatronic Solutions Group (dostawca rozwiązań mechatronicznych do przeprogramowywania i naprawy modułów elektronicznych stosowanych w przemyśle samochodowym, morskim i rolniczym), AVL (czołowy producent sprzętu laboratoryjnego i diagnostycznego do badań i diagnostyki silników spalinowych) czy LaVison (światowy producent sprzętu laboratoryjnego do wizualizacji procesu spalania zachodzącego w silnikach spalinowych).

Kongres odbędzie się w poniedziałek (27 września) w budynku Wschodniego Innowacyjnego Centrum Architektury (ul. Nadbystrzycka 40). Potrwa dwa dni.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.