Reklama

Reklama

Lublin: Finał Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kobiet w Lublinie? Prezydent Żuk złożył deklarację

Opublikowano: pt, 26 lis 2021 14:34
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Finał Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kobiet w Lublinie? Prezydent Żuk złożył deklarację - Zdjęcie główne

Finał Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kobiet w Lublinie? Prezydent Żuk zadeklarował chęć organizacji imprezy | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Prezydent miasta zaproponował prezesowi PZPN, by Lublin był gospodarzem Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kobiet w 2025 roku. Wcześniej w Lublinie były już organizowane podobne imprezy sportowe.

Reklama

W Turnieju Finałowym Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kobiet w 2025 roku weźmie udział 16 drużyn, które rozegrają 31 spotkań. Polska ubiega się o rolę gospodarza zawodów. Kontrkandydatami Polskiego Związku Piłki Nożnej w ubieganiu się o miano gospodarza są: Francja, Szwajcaria, Ukraina i zbiorcza kandydatura Szwecji, Danii, Norwegii oraz Finlandii. Decyzja UEFA o wyborze gospodarza zapadnie w grudniu przyszłego roku. Zgodnie z wymaganiami UEFA, PZPN wytypował 9 polskich stadionów i miast, które mogłyby być gospodarzem turnieju, Wybrano: Lublin, Białystok, Bielsko-Biała, Gdańsk, Gdynia, Łódź, Tychy, Warszawa i Wrocław. 
 
 
Do organizacji turnieju odniósł się w mediach społecznościowych Krzysztof Żuk - prezydent Lublina. Podkreslił, że Miasto było już gospodarzem podobnych imprez sportowych wśród których były: EURO U 21 w 2017 roku i Mistrzostwa Świata do lat 20 w 2019 roku.
 
- Doświadczenie przemawia za nami! Przekazałem prezesowi PZPN Cezaremu Kuleszy, że nasze miasto pragnie gościć najlepsze europejskie reprezentacje pań w trakcie EURO 2025 - czytamy na profilu Facebook, Krzysztofa Żuka.
 
W ten sposób prezydent w imieniu władz miasta zadeklarował wolę ubiegania się o prawo organizacji Turnieju Finałowego Mistrzostw Europy w Piłce Nożnej Kobiet w 2025 roku. Chodzi zarówno o same mecze, jak i wydarzenia związane z ich przygotowaniem i organizacją. 
 
- Ponadto Miasto Lublin zobowiązuje się opracować i przygotować we współpracy z operatorem stadionu, dedykowanym lotniskiem oraz hotelami i boiskami treningowymi niezbędne dokumenty aplikacyjne (listy zaangażowania, formularze rezerwacyjne, plany, mapy, kosztorysy i inne koniczne informacje) wymagane w związku z działaniami projektowymi, które mogą być realizowane na terytorium Miasta Lublin obejmujące w szczególności: aktywności promocyjne, kwestie transportu i mobilności, sprawy zakwaterowani, zaganienia formalno-prawne (zezwolenia, licencje) oraz inne aspekty organizyjne i infrastrukturalne - napisał do prezesa PZPN, prezydent.
 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy