Reklama

Reklama

Lublin doceniony przez ministerstwo za działania w DPS-ach w trakcie pandemii

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Lublin doceniony przez ministerstwo za działania w DPS-ach w trakcie pandemii - Zdjęcie główne

Aktualnie w siedmiu lubelskich Domach Pomocy Społecznej jest prawie 500 mieszkańców, którzy zwłaszcza teraz potrzebują opieki | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej doceniło Lublin w zakresie działań podejmowanych przez lubelskie DPS-y w czasie epidemii koronawirusa.

Reklama

Ratusz przypomina, że mieszkańcy domów pomocy społecznej to osoby szczególnie narażone w przypadku zarażenia koronawirusem. 

 

- Zapewnienie sprawnej pracy DPS-ów jest niezwykle ważne, bo są to przede wszystkim miejsca zamieszkania dla podopiecznych. Zauważenie i uznanie dla rozwiązań wprowadzonych przez dyrekcje lubelskich jednostek świadczy o tym, że placówki działają sprawnie i niezależnie od panujących warunków robią wszystko, by zapewnić bezpieczną opiekę mieszkańcom, a personelowi bezpieczną pracę - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Lublina ds. społecznych.

 

Ministerstwo Rodziny i Polityki Społecznej opisując dobre praktyki stosowane w domach pomocy społecznej jako przykład podało Dom Pomocy Społecznej dla Osób Niepełnosprawnych Fizycznie przy ul. Kosmonautów w Lublinie. W placówce stosowano działania mające zapewnić podopiecznym całodoboą opiekę, z jednoczesnym zagwarantowaniem bezwzględnego bezpieczeństwa personelowi placówki.

 

MRiPS zwróciło również uwagę na Dom Pomocy Społecznej im. Św. Jana Pawła II przy ul. Ametystowej w Lublinie. Dyrekcja tej placówki wprowadziła zakaz wstępu dla wszystkich osób z zewnątrz w celu zmniejszenia ryzyka zarażenia podopiecznych. Najważniejsze formalności można załatwić w wyznaczonym miejscu przed wejściem do placówki. Z kolei mieszkańcy, ze względu na ryzyko zachorowania, nie mogli opuszczać placówki, ale mogli korzystać z ogrodu, wykonywać rozmowy telefoniczne i wideo.  Personel natomiast zwracał większą uwagę na kontakt terapeutyczny, rozmowy wpierające i taką organizację czasu, która pomaga przezwyciężać poczucie izolacji.

 

Aktualnie w siedmiu lubelskich Domach Pomocy Społecznej jest prawie 500 mieszkańców. Sytuacja w nich wszystkich jest na bieżąco monitorowana. Poza ograniczeniem kontaktów zewnętrznych, wprowadzono maksymalny reżim sanitarny. Dodatkowo w ramach Departamentu ds. Społecznych UM Lublin powołany został koordynator ds. medycznych, będący w stałym kontakcie ze swoimi odpowiednikami w poszczególnych DPS-ach, z którymi opracowuje i modyfikuje procedury zabezpieczające miejskie DPSy. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE