Udział Chóru Akademickiego UMCS w Międzynarodowym Festiwalu "Kostoski” w Ochrydzie to kolejna konfrontacja, wymiana doświadczeń, wspólne przeżywanie chwil z muzyką chóralną. Koncerty w ramach Festiwalu to szansa dla zespołu, by poznać muzykę innych narodowości, nowych ludzi, którzy wspólnie przeżywają i dzielą się swoją muzyką.
- Uczestnicząc w Festiwalu w Ochrydzie jesteśmy bogatsi nie tylko muzycznie, ale również zawarliśmy nowe znajomości i przyjaźnie. Jesteśmy pozytywnie naładowani emocjami, które z pewnością przyczynią się do dalszego podnoszenia poziomu chóru - mówi prof. Urszula Bobryk, dyrygent i dyrektor artystyczny Chóru Akademickiego UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej.
Chór został powołany ponad 70 lat temu, czyli w 1949 roku. Wyróżnia się licznymi nagrodami i medalami, udziałem w wielu międzynarodowych projektach muzycznych i promowaniem współczesnej polskiej muzyki chóralnej za granicą.
CZYTAJ TAKŻE: Lublin: Na uczelniach jest za dużo zagranicznych studentów? Poseł chce wyjaśnień od ministra Przemysława Czarnka [WIDEO]
- Bardzo się cieszymy, że Chór Akademicki UMCS im. Jadwigi Czerwińskiej po raz kolejny reprezentuje nas poza granicami Polski. Studenci pod dyrygenturą Pani Profesor Urszuli Bobryk ponownie udowadniają, że polska muzyka chóralna jest doceniana nie tylko w naszym na kraju ale i całym świecie. Jest nam niezmiernie miło, że to właśnie Chatka Żaka jest główną przestrzenią, w której mogą rozwijać swoje talenty - dodaje Izabela Pastuszko, dyrektor Akademickiego Centrum Kultury i Mediów UMCS Chatka Żaka.
Komentarze (0)
Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.