Reklama

Reklama

Lublin: Będzie mniej ciężarówek na ul. Poligonowej

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

Lublin: Będzie mniej ciężarówek na ul. Poligonowej - Zdjęcie główne

Lublin: Będzie mniej ciężarówek na ul. Poligonowej | foto Pixabay - zdjęcie ilustracyjne

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Na ul. Poligonowej zostanie ograniczony ruch samochodów ciężarowych. W imieniu mieszkańców, którzy mają dość hałasu i obawiają się drgań, poprosił o to radny Stanisław Brzozowski.

Reklama

W związku z opiniami mieszkańców ul. Poligonowej, miejski radny Stanisław Brzozowski (niezrzeszony, dawniej Prawo i Sprawiedliwość) skierował interpelację do władz miasta. Zasugerwał w niej ewentualność ograniczenia tonażu ciężarówek na tej ulicy. Wyjaśnił, że w najbliższej przyszłości zostanie zakończona inwestycja MPWiK, czyli kanalizacja sanitarna i ul. Poligonowa będzie mieć nowy asfalt.

Wytłumaczył też, że część mieszkańców ma obawy co do trwałości tej nawierzchni w przypadku dużego tonażu pojazdów ciężarowych. Dodał, że ta sama grupa mieszkańców zbulwersowana jest porannym hałasem jaki wywołują ciężarówki i obawia się drgań gruntu ze względu na przenoszenie tych drgań na budynki mieszkalne.

- Proszę o wzięcie pod uwagę tych opinii i "salomonową" decyzję uwzględniającą całokształt sprawy, ponieważ te aspekty przedstawiane przez mieszkańców na pewno nie wyczerpują złożoności całego zagadnienia - napisał Stanisław Brzozowski.

W odpowiedzi Artur Szymczyk - zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju poinformował, że na ul. Poligonowej, na odcinku od ul. Zelwerowicza do granicy miasta, zostaną postawione znaki zakazu wjazdu pojazdów o rzeczywistej masie całkowitej ponad 3,5t - z wyłączeniem zaopatrzenia oraz służb komunalnych.

- W celu realizacji powyższego zostanie opracowany projekt stałej organizacji ruchu, który po uzyskaniu stosownych opinii zostanie zatwierdzony i przekazany do realizacji - napisał Artur Szymczyk.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy