Reklama

Reklama

Lublin: 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej przyjęła ochotników

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

Lublin: 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej przyjęła ochotników - Zdjęcie główne

2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej przyjęła ochotników | foto 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej przyjęła 70 ochotników do służby. Przejdą szkolenie, po którym złożą uroczystą przysięgę wojskową. Było to przedostatnie wcielenie do służby w tym roku.

Reklama

Kandydaci do terytorialnej służby wojskowej to mieszkańcy województwa lubelskiego, osoby z różnych środowisk i zawodów oraz studenci. Ochotnicy, którzy nigdy wcześniej nie byli w wojsku, zaczęli 16-dniowe szkolenie podstawowe. Zakończy się ono tzw. pętlą taktyczną, czyli egzaminem podsumowującym zdobytą wiedzę i umiejętności. 5 grudnia złożą oni uroczystą przysięgę wojskową w Lublinie. Z kolei druga grupa ochotników to żołnierze rezerwy, którzy podjęli decyzję powrotu do wojska. Przejdą oni 8-dniowe szkolenie wyrównawcze.

Wcielenie do słuzby odbyło się w sobotę (20 listopada). Sobotni zaciąg do służby w 2 LBOT był przedostatnim w tym roku. Lubelska Brygada liczy obecnie ok. 3500 żołnierzy i cały czas przyjmuje nowych ochotników. Zainteresowaniem cieszą się szkolenia podstawowe dla osób, które nie mają doświadczenia wojskowego i szkolenia wyrównawcze dla rezerwistów.

- Ostatnia w 2021 roku okazja, aby wstąpić do lubelskich terytorialsów jeszcze przed nami. Wcielenie odbędzie się dniach 18-19 grudnia 2021 r. w Lublinie. Po umundurowaniu i dopełnieniu formalności ewidencyjnych oraz finansowych, żołnierze wrócą do swoich domów. Następnie będą kontynuować szkolenie w terminie 13-26 lutego 2022 r., tj. podczas zimowej przerwy w nauce w ramach akcji "Ferie z WOT” - wyjaśnia kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT. - Wojska Obrony Terytorialnej cyklicznie wychodzą z inicjatywą organizowania szkoleń podstawowych w okresach wolnych od nauki. Stąd zimowe akcje "Ferie z WOT” i letnie "Wakacje z WOT”. Z tych szkoleń chętnie korzystają uczniowie, studenci oraz nauczyciele z Lubelszczyzny.

Wszyscy, którzy chcą próbować swoich sił w szeregach 2 LBOT powinni wejść na stronę www.rekruterzy.terytorialsi.wp.mil.pl i wpisać nazwę swojego powiatu. Dostaną kontakt do rekrutera - żołnierza OT, który opowie o służbie i pomoże dopełnić formalności. Wniosek o powołanie można również złożyć bezpośrednio w Wojskowej Komendzie Uzupełnień, właściwej dla miejsca zamieszkania. Zainteresowani mogą także skorzystać z portalu www.zostanzolnierzem.pl lub platformy internetowej ePUAP.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy