Reklama

Reklama

Lublin - Liderem wśród liderów edukacji

Opublikowano: wt, 17 gru 2019 12:12
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Lublin - Liderem wśród liderów edukacji  - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Lublin zostało uhonorowane prestiżowym tytułem "Samorządowego Lidera Edukacji", przyznanym w tegorocznej edycji Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw. Za osiągnięcia w dziedzinie polityki oświatowej i zarządzania szkolnictwem miasto zostało wyróżnione już po raz 9, co dało nam tytuł "Lidera wśród Liderów".

Reklama

Ideą Programu "Samorządowy Lider Edukacji" jest identyfikowanie i promowanie jednostek samorządu terytorialnego, które posiadają szczególne osiągnięcia w dziedzinie rozwoju edukacji i systemu oświaty, a także podnoszenie jakości działań samorządów w sferze lokalnej polityki edukacyjnej. 

Program jest prowadzony od 9 lat. Lublin jest nagradzany corocznie, od pierwszej edycji wydarzenia otrzymuje certyfikat „Samorządowy Lider Edukacji". W tym roku dodatkowo organizatorzy przyznali nam tytuł „Lider wśród Liderów” podkreślając, że realizowana przez miasto nowoczesna i innowacyjna polityka oświatowa ma charakter trwały i długookresowy.

Ponadto miast zostało wyróżnione Nagrodą Nadzwyczajną „Lidera Edukacji Praktycznej” za szczególnie aktywne, nowatorskie i innowacyjne działania w dziedzinie rozwoju edukacji praktycznej uczniów, tj. edukacji ukierunkowanej na kształtowanie umiejętności, kompetencji i postaw szczególnie pożądanych na rynku pracy (np. umiejętności zawodowych, kompetencji liderskich itp.).

Po raz kolejny znaleźliśmy się w gronie najlepiej ocenianych samorządów w dziedzinie oświaty. Certyfikaty „Samorządowy Lider Edukacji”, „Lider wśród Liderów” oraz „Lider Edukacji Praktycznej” odebrali pan Mariusz Banach, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin oraz pani Ewa Dumkiewicz-Sprawka, Dyrektor Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin podczas gali finałowej 11 grudnia 2019 r. w Łodzi. 

To IX edycja Ogólnopolskiego Programu Certyfikacji Gmin, Powiatów i Samorządnych Województw. W Programie działania samorządów w sferze zarządzania oświatą ocenia Komisja Ekspertów złożona z naukowców reprezentujących wybrane polskie uczelnie (m.in. Uniwersytet Warszawski, Uniwersytet Śląski, Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II).  

Eksperci doceniają innowacyjne rozwiązania w dziedzinie zapewniania wysokiej jakości kształcenia, marketingu edukacyjnego, zwiększania bezpieczeństwa dzieci i młodzieży czy współpracy samorządów z instytucjami naukowymi. Komisja bierze także pod uwagę skuteczność gmin i powiatów w zakresie dostosowywania kształcenia do wyzwań współczesności, np. potrzeb gospodarki.UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.