Reklama

Lubelskie żłobki czynne od jutra. Są wytyczne na czas pandemii COVID-19

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Lubelskie żłobki czynne od jutra. Są wytyczne na czas pandemii COVID-19 - Zdjęcie główne

Lubelskie żłobki czynne od jutra. Są wytyczne na czas pandemii COVID-19. | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W związku z rozpoczynającym się jutro rokiem żłobkowym i trwającą pandemią koronawirusa, Urząd Miasta poinformował o nowych zasadach pobytu dzieci w placówkach.

Jutro (1 września) działalność rozpoczynają wszystkie lubelskie żłobki publiczne, które oferują 1209 miejsc opieki nad dziećmi w wieku do lat 3. Żłobki czynne będą w godzinach 6.00 - 17.00. Ze względu na stan epidemii i obowiązujące w tym zakresie wytyczne Głównego Inspektora Sanitarnego, opieka nad dziećmi odbywać się będzie do 16.30. Potem wszystkie pomieszczenia i powierzchnie w placówkach będą dezynfekowane. 

 

W związku z początkiem roku żłobkowego opracowane zostały nowe procedury dotyczące warunków pobytu dzieci w placówkach. 

 

- Nowe procedury, które uwzględniają aktualne wymagania Głównego Inspektora Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia, określają przede wszystkim sposób przyprowadzania i odbioru dzieci ze żłobków. W nawiązaniu do wytycznych we wszystkich żłobkach zwiększono również częstotliwość dezynfekcji zabawek i sprzętu oraz dostosowano sposób przygotowywania i spożywania posiłków - mówi Monika Lipińska, Zastępca Prezydenta Miasta Lublin ds. Społecznych.

 

Dzieci muszą być przyprowadzane do żłobka z odpowiednim "zapasem" czasu, żeby nie było kolejki pod budynkiem. Przed wejściem pracownicy będą mierzyć temperaturę dzieciom i rodzicom. Każde dziecko musi mieć zapewniony komplet ubrań, pieluch i chustek nawilżających. Nie można przynosić własnego jedzenia, picia, kocyków i zabawek. Do szatni z dzieckiem może wejść tylko jeden rodzic lub opiekun. Obowiązuje dezyfekcja rąk i zakrywanie ust oraz nosa. Do tego personel wszystkich miejskich żłobków został w pełni wyposażony w środki ochrony indywidualnej (maseczki, rękawice, fartuchy, czepki) oraz środki dezynfekujące (płyny).

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE