Reklama

Reklama

Lubelskie placówki pobytu dziennego zamknięte

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Lubelskie placówki pobytu dziennego zamknięte - Zdjęcie główne

Choć władze miasta zdają sobie sprawe, jak ważne jest jest wsparcie seniorów, to w trosce o ich bezpieczeństwo zamknięto wszystkie placówki dziennego pobytu | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Od dzisiaj (19 października) do 30 października znowu zostaje zawieszona działalność wszystkich lubelskich placówek pobytu dziennego. Ma to związek z włączeniem Lublina do tzw. "czerwonej strefy".

Reklama

Miasto Lublin, zostało włączone do tzw. strefy czerwonej z  powodu wiele zakażeń koronawirusem. Z tego powodu w ubiegłą sobotę (17 października) w życie weszło wiele nowych obostrzeń ograniczających życie społeczne i kulturalne. Dlatego też zgodnie z decyzją Wojewody Lubelskiego placówki dziennego pobytu będą nieczynne od 19 do 30 października. Chodzi o: dzienne domy i kluby seniora, środowiskowe domy samopomocy i kluby samopomocy dla osób z zaburzeniami psychicznymi, warsztaty terapii zajęciowej oraz ośrodki wsparcia dziennego.

 

- Rozumiemy jak ważny dla naszych podopiecznych był powrót do normalności, bezpośredni kontakt z terapeutami i innymi uczestnikami zajęć po pierwszej fali epidemii. Niestety, w trosce o bezpieczeństwo mieszkańców znajdujących się w grupach szczególnego ryzyka, a więc seniorów i osób z niepełnosprawnościami, niezbędne jest zawieszenie zajęć we wszystkich ośrodkach - mówi Monika Lipińska, zastępca prezydenta Miasta Lublin ds. społecznych.

 

Na terenie Lublina funkcjonuje łącznie 61 ośrodków pobytu dziennego dedykowanych seniorom (w tym z chorobą Alzheimera), mieszkańcom z różnego rodzaju niepełnosprawnościami i dzieciom z rodzin przeżywających trudności opiekuńczo-wychowawcze. Są prowadzone przez Miasto Lublin oraz lubelskie organizacje pozarządowe.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE