Reklama

Lubelski szpital przy Al. Kraśnickiej dostał 1,2 mln zł. Wyda to na remont i sprzęt

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Piotr Wójcik

Lubelski szpital przy Al. Kraśnickiej dostał 1,2 mln zł. Wyda to na remont i sprzęt - Zdjęcie główne

Dzięki aneksowi szpital przy Alei Kraśnickiej otrzyma blisko 1,2 mln zł na zapobieganie, zwalczanie i rozprzestrzenianie się pandemii covid-19. | foto Piotr Wójcik

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Szpital przy Alei Kraśnickiej dostanie blisko 1,2 mln zł dofinansowania na remont i nowy sprzęt, co ma pomóc w walce z pandemią koronawirusa. Dzisiaj podpisano aneks do umowy, realizowanej we współpracy 6 szpitali podległych samorządowi województwa.

Remont i sprzęt pomogą w walce z koronawirusem

 

Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Lublinie dostanie blisko 1,2 mln zł dodatkowego dofinansowania na prace budowlane oraz zakup sprzętu w ramach zadań dotyczących zapobiegania, zwalczania i rozprzestrzeniania się pandemii COVID-19. Środki pochodzą z unijnego projektu realizowanego w partnerstwie sześciu placówek medycznych z województwa, którego łączna wartość wynosi obecnie ponad 209 mln zł. 

 

- Te dodatkowe fundusze pozwolą na zakup specjalistycznych kontenerów i tuneli dzięki czemu poprawią się warunki i komfort w jakich diagnozowani są pacjenci szpitala przy Alei Kraśnickiej. - mówił Jarosław Stawiarski, marszałek województwa lubelskiego.

 

Modernizacja i nowy sprzęt w szpitalu

 

Dzięki aneksowi szpital wojewódzki przy ul. Kraśnickiej w Lublinie wykona roboty budowlane i dostawy mające poprawić bezpieczeństwo pacjentów w związku z pandemią koronawirusa. W ramach prac utworzony zostanie obszar obserwacyjno-izolacyjny oraz poczekalnia z tzw. punktami triage. Oznacza to, że każdy pacjent, który wymaga planowanego przyjęcia do przychodni, laboratorium, ośrodków rehabilitacji, zakładu radiologii czy innej jednostki organizacyjnej szpitala, przejdzie procedurę triażu w zakupionych kontenerach i tunelach. W ramach robót budowlanych planowane są: zakup i montaż 6 sztuk kontenerów (poczekalni), zakup i montaż 6 sztuk tuneli do dezynfekcji, zabudowa wejść A i B (w bloku A szpitala) oraz prace adaptacyjne w Bloku G. Poza tym, szpital kupi sprzęt medyczny, który pozwoli na ratowanie zdrowia i życia pacjentów. Środki przekazane w ramach aneksu pozwolą na zakup: urządzenia do ciągłych terapii oczyszczających krew, 2 platform hemodynamicznych, 2 aparatów USG, 10 materaców przeciwodleżynowych do lóżek COVID i komory do transportu chorych.

 

Partnerami projektu są: Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Białej Podlaskiej – lider projektu, Samodzielny Publiczny Wojewódzki Szpital Specjalistyczny w Chełmie, Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Jana Bożego w Lublinie, Wojewódzki Szpital Specjalistyczny im. Stefana Kardynała Wyszyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej w Lublinie, Szpital Neuropsychiatryczny im. Prof. M. Kaczyńskiego Samodzielny Publiczny Zakład Opieki Zdrowotnej, Samodzielny Publiczny Szpital Wojewódzki im. Papieża Jana Pawła II.

 

Podpisany aneks zwiększył dofinansowanie o 1 mln zł ze środków europejskich. W sumie na cały projekt władze regionu wygospodarowały ponad 176,6 mln zł z Regionalnego Programu Operacyjnego i ponad 18,8 mln zł z budżetu województwa z uwzględnieniem środków własnych szpitali. Dofinansowanie projektu uzupełnia kwota nieco ponad 13,6 mln zł, która pochodzi z budżetu państwa. 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE