Lubelski ratusz zachęca do korzystania z platformy ePUAP

Miasto przypomina, że można otrzymać wiele pisam przez platformę ePUAP | foto Pixabay

wiadomosci Urząd Miasta przypomina, że decyzję podatkową z ratusza i wiele innych pism urzędowych można odebrać bez wychodzenia z domu.

oprac. Joanna Niećko

Opublikowano: 16 października 2020 07:30 | Aktualizacja: 15 października 2020 19:43

Decyzję podatkową i wiele innych pism można dostać drogą elektroniczną, czyli za pośrednictwem Elektronicznej Platformy Usług Administracji Publicznej (ePUAP).

 

- Aby otrzymywać decyzje w sprawach podatku od nieruchomości, rolnego lub leśnego oraz inne pisma z urzędu poprzez ePUAP, trzeba posiadać Profil Zaufany (podpis elektroniczny nieodpłatny) lub kwalifikowany podpis elektroniczny (podpis płatny) oraz przesłać elektronicznie wniosek o doręczanie pism elektronicznie (przez ePUAP lub portal rządowy Mój Gov) - informuje Monika Głazik z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. 

 

W tym celu można skorzystać z usługi: „Pismo ogólne do podmiotu publicznego”. Instrukcja założenia Profilu Zaufanego znajduje się na stronie gov.pl.

 

Wymiar podatków na 2021 rok zaczyna się w styczniu, ale wniosek można złożyć już teraz.

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.