Reklama

Reklama

Lubelski ratusz wyremontuje most nad Bystrzycą

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Lubelski ratusz wyremontuje most nad Bystrzycą - Zdjęcie główne

Lubelski ratusz wyremontuje most nad Bystrzycą. | foto Pixabay

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto ogłosiło przetarg na wykonanie tymczasowego podparcia mostu przez rzekę Bystrzycę, w ciągu al. Unii Lubelskiej. Zgodnie z harmonogramem prace mają zakończyć się jeszcze w tym roku.

Reklama

Na razie mniejszy remont, później kompleksowa przebudowa

 

Na ostatniej sesji Rady Miasta (3 września), radni zdecydowali o przyznaniu środków finansowych w budżecie miasta na realizację prac przy moście w ciągu al. Unii Lubelskiej. W związku z tym zostanie zaprojektowane i wykonane podparcie konstrukcji głównej płyty mostu w trzech miejscach, za pomocą stalowych ram. Takie rozwiązanie zapewni nośność podpory pośredniej, zlokalizowanej na prawym brzegu rzeki, po stronie Mostu Kultury.

 

- Niezwłocznie przystępujemy do działań, które umożliwią dalszą eksploatację obiektu do czasu wykonania jego kompleksowej przebudowy. Docelowo obejmie ona cały odcinka al. Unii Lubelskiej wraz z budową nowych mostów. Obecnie opracowywana jest dokumentacja projektowa na tę inwestycję - mówi Artur Szymczyk, zastępca prezydenta ds. inwestycji i rozwoju.

 

Inwestycja będzie wykonana w formule zaprojektuj i wybuduj. Otwarcie ofert wyznaczono na 28 września. Wykonawca będzie miał 50 dni od daty podpisania umowy na realizację zamówienia, czyli możliwe, że prace zakończą się jeszcze w tym roku.

 

Most nad Bystrzycą

 

Most umożliwia przejście i przejazd przez rzekę Bystrzycę z północy na południe miata, jezdnią zachodnią al. Unii Lubelskiej i łącznicą z ul. Zamojskiej w kierunku ronda Lubelskiego Lipca '80. Szerokość mostu wynosi ponad 15 m, a jego długość około 63 m. Jest on wsparty na czterech żelbetowych filarach, o wysokości około 3 metrów. Obiekt posiada nośność 20 ton, ale z uwagi na jego stan techniczny, aktualnie obowiązuje organicznie tonażu do 10 ton. Most zaliczany jest do kategorii średnich. Stanowi on jeden ze 115 obiektów mostowych na terenie miasta. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE