Reklama

Reklama

Lubelski ratusz przeprowadzi ankietę o zdalnym nauczaniu

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Pixabay

Lubelski ratusz przeprowadzi ankietę o zdalnym nauczaniu - Zdjęcie główne

Urząd Miasta w formie ankiety zbierze przykłady pomysłów i praktyk nauczania zdalnego wymuszonego epidemią | foto Pixabay

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Zespół ds. Dzieci i Młodzieży Lublina w formie ankiety zbierze przykłady pomysłów i praktyk nauczania zdalnego wymuszonego epidemią. Ankieta będzie dostępna od 28 września, na jej wypełnienie jest dwa tygodnie.

Reklama

- Już pierwsze tygodnie września pokazały, że w tym roku szkolnym może ponownie wystąpić potrzeba skorzystania z tej formy kształcenia, dlatego chcemy znaleźć jak najwięcej przykładów dobrych rozwiązań, wypracowanych przez nauczycieli, którzy prowadzili zdalne nauczanie w ciekawy i efektywny sposób. Szczególnie zależy nam na głosie uczniów, na tym by poznać ich perspektywę, która dla nas - dorosłych jest najtrudniejsza do uchwycenia. Mam nadzieję że głos młodych ludzi pomoże nam usprawnić jakość nauczania zdalnego w naszych szkołach - mówi Mariusz Banach, zastępca prezydenta miasta ds. oświaty i wychowania.

 

Ankietę opracowali pracownicy Wydziału Oświaty i Wychowania Urzędu Miasta Lublin. Są w niej pytania m.in. o narzędzia informatyczne wykorzystywane do komunikacji na lekcji, sposoby sprawdzania wiedzy uczniów, czy wsparcie uczniów przez psychologów, wychowawców i bibliotekarzy. Ankieta jest anonimowa, podzielona na pytania zamknięte i otwarte, a jej autorzy proszą o udzielenie szczerych odpowiedzi, bo zebrane uwagi i refleksje będą podstawą do dalszych prac, których efektem będzie katalog dobrych praktyk w zakresie zdalnego nauczania. Przygotowano trzy formy ankiety – dla uczniów, nauczycieli i rodziców, czyli wszystkich osób zaangażowanych w proces zdalnego nauczania. Przeprowadzona będzie za pomocą dziennika elektronicznego. 

 

Wyniki opracuje Zespół ds. Dzieci i Młodzieży Lublina pod kierunkiem przewodniczącego - Mariusza Banacha, będą znane pod koniec października.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE