Reklama

Reklama

Lubelski ratusz pracuje nadal. Ale zaleca wcześniejsze umawianie wizyty

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: dsm

Lubelski ratusz pracuje nadal. Ale zaleca wcześniejsze umawianie wizyty - Zdjęcie główne

Lubelski ratusz pracuje nadal. Zaleca wcześniejsze umawianie wizyty | foto dsm

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Od soboty (17 października) Miasto Lublin podobnie jak 151 innych powiatów, decyzją rządu zostanie tzw. strefą czerwoną. Ratusz zapewnia, że urząd będzie pracował, ale zaleca się wcześniejsze umawianie wizyty.

Reklama

Ratusz przypomina, że mimo obostrzeń Urząd Miasta Lublin przyjmuje i obsługuje mieszkańców we wszystkich sprawach z zakresu administracji samorządowej, które ma w swoich kompetencjach oraz, że ze względów bezpieczeństwa obsługa odbywa się przy zachowaniu wszystkich wymogów sanitarnych.
 
- Przed wizytą, prosimy interesantów o zasłonięcie nosa i ust, co jest obowiązkowe w każdej publicznej przestrzeni, także w urzędzie, oraz o zachowanie dystansu. Przy wejściu należy również zdezynfekować dłonie lub nałożyć rękawiczki jednorazowe. W przestrzeniach wspólnych urzędu wszystkich obowiązuje zakrywanie ust i nosa, zarówno pracowników, jak i klientów - informuje Monika Głazik z Biura Prasowego w Kancelarii Prezydenta Miasta Lublin. 
 
Dopuszczalna liczba osób przebywających w tym samym czasie w jednym pomieszczeniu to 1 osoba na jedno stanowisko obsługi, dlatego Urząd zaleca wcześniejsze umówienie wizyty, zwłaszcza w sprawach z zakresu Wydziału Komunikacji (ul. Czechowska 19A), który jest najbardziej obleganym wydziałem. Można to zrobić przez internet.
 

Z kolei w Biurach Obsługi Mieszkańców (przy ul. Wieniawskiej 14, Filaretów 44, Franciszka Kleeberga 12A, Szaserów 13-15), w Urzędzie Stanu Cywilnego oraz w Wydziale Spraw Administracyjnych (ul. Spokojna 2) mieszkańcy są obsługiwani bez wcześniejszego umówienia telefonicznego, według kolejności przyjścia.

 

- W przypadku spraw załatwianych przez pozostałe wydziały czy komórki organizacyjne urzędu, gdy niezbędne jest osobiste przybycie interesanta, między innymi w przypadku konieczności uzupełnienia składanych dokumentów lub korzystania z prawa zapoznania się z dokumentami, w trosce o nasze wspólne bezpieczeństwo, prosimy o wcześniejsze, telefoniczne umówienie wizyty - dodaje Monika Głazik.

 

 
Urzędnicy przypominają, że w stanie epidemii najbezpieczniejszą drogą załatwienia spraw pozostaje forma elektroniczna lub poczta. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE