Reklama

Lubelski radny proponuje budowę przejścia dla pieszych przy ul. Staszica

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor:

Lubelski radny proponuje budowę przejścia dla pieszych przy ul. Staszica - Zdjęcie główne

Radny Marcin Jakóbczyk zaproponował budowę przejścia dla pieszych przy ul. Staszica. Powodem jest duży ruch pieszych i samochodów.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Radny Jakóbczyk w imieniu mieszkańców zaproponował budowę przejścia dla pieszych na ul. Staszica, którą chodzi wiele osób i jednocześnie jeździ dużo samochodów.

Budowę przejścia dla pieszych na ul. Staszica przy skrzyżowaniu ulic Wodopojnej i Świętoduskiej zaproponował radny miejski Marcin Jakóbczyk (Prawo i Sprawiedliwość). Jego zdaniem w tym miejscu chodzi dużo pieszych - od strony przystanku przy ul. Wodopojnej, chodnikiem od strony klasztoru oo. Karmelitów oraz od ulic Staszica i Szewskiej. Większość osób chodzi tędy np. w górę - w kierunku deptaka i Krakowskiego Przedmieścia. 

 

Radny jednocześnie wskazał na duży ruch samochodowy od strony szpitala przy ul. Staszica, co też utrudnia przemieszczanie się pieszym.

 

- Na konieczność zaistnienia takiego rozwiązania zwrócili mi uwagę liczni mieszkańcy tamtego rejonu i jestem przekonany, że nie wpłynie ono w sposób istotny na płynność ruchu samochodowego w tym rejonie, a zdecydowanie poprawi bezpieczeństwo pieszych - napisał Marcin Jakóbczyk. 

 

Stąd zwrócił się do prezydenta miasta Krzysztofa Żuka z prośbą o budowę przejścia dla pieszych i powołał się na liczne prośby mieszkańców jakie otrzymał w tej sprawie.  

 

Interpelacja wpłynęła do ratusza 7 września. Władze miasta mają 14 dni na rozpatrzenie pomysłu Jakóbczyka. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE