Reklama

Reklama

Lubelscy terytorialsi przeszli kilka szkoleń bojowych

Opublikowano: wt, 8 gru 2020 13:25
Autor:

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości 2 Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej w ciągu ostatnich kilku wzięła udział w kilku szkoleniach w ramach doskonalenia umiejętności bojowych. Ćwiczyli m.in. prowadzenia osberwacji, przekraczanie niebzpiecznych stref, odpracie ataku i zabezpieczenie konwoju.

Reklama

W miniony weekend blisko 230 żołnierzy 2 Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej podnosiło swoje umiejętności bojowe na kursach doskonalących w grupach - dowódczej, strzeleckiej oraz medycznej. Zajęcia odbyły się na pasach taktycznych w Zajezierzu, Srebrzyszczu, lotnisku w Białej Podlaskiej, strzelnicy Osówka.

Terytorialsi szkolili się też na poligonie w Nowej Dębie (woj. podkarpackie).

- Grupa żołnierzy w ramach szkolenia indywidualnego oraz specjalisty doskonaliła umiejętności obsługi granatników MK-19 i moździerzy LM-60, również w warunkach nocnych, przy zastosowaniu amunicji oświetleniowej - informuje kpt. Damian Stanula, oficer prasowy 2 LBOT.

Oprócz tego, na poligonie w Wędrzynie (woj. lubuskie), odbył się kurs dla dowódców plutonów i sekcji w ramach którego żołnierze zdobywali wiedzę i doskonalili umiejętności do działania w terenie zurbanizowanym.

- Ćwiczono poruszanie się na polu walki, prowadzenie obserwacji, przekraczanie stref niebezpiecznych, doskonalono procedury dowodzenia na szczeblu sekcji lekkiej piechoty. Dodatkową próbą dla dowódców było pokonanie toru psychologicznego, który sprawdza zachowanie żołnierza w sytuacji stresowej - dodaje kpt. Stanula.

Natomiast 2 grudnia pod Dęblinem, odbył się jeden z epizodów ćwiczenia taktycznego polskich Sił Zbrojnych pk. Myszołów-20. Pluton żołnierzy 22 batalionu lekkiej piechoty z Dęblina doskonalił umiejętności bojowe np. eskortowanie kolumny zaopatrzenia, odparcie ataku i zabezpieczenie konwoju.

Z powodu pandemii terytorialsi ćwiczą w mniejszych grupach szkoleniowych, zmniejszona jest liczba osób na salach żołnierskich, a wszyscy zoobowiązani są do zakrywania ust i nosa.

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE

Komentarze (0)

Wysyłając komentarz akceptujesz regulamin serwisu. Zgodnie z art. 24 ust. 1 pkt 3 i 4 ustawy o ochronie danych osobowych, podanie danych jest dobrowolne, Użytkownikowi przysługuje prawo dostępu do treści swoich danych i ich poprawiania. Jak to zrobić dowiesz się w zakładce polityka prywatności.

Wczytywanie komentarzy