Reklama

Reklama

Lubelscy radni zdecydują, czy strefa płatnego parkowania będzie większa

Opublikowano: Ostatnia modyfikacja:
Autor: | Zdjęcie: screen z projektu uchwały Rady Miasta Lublin

Lubelscy radni zdecydują, czy strefa płatnego parkowania będzie większa - Zdjęcie główne

Lubelscy radni zdecydują, czy strefa płatnego parkowania zostanie rozszerzona o podstrefę D | foto screen z projektu uchwały Rady Miasta Lublin

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości W porządku czwartkowej (15 października) sesji Rady Miasta Lublin znalazł się punkt rozszerzający strefę płatnego parkowania w Lublinie o podstrefę D.

Reklama

Podstrefa D ułatwiłaby parkowanie w rejonie dworca i szpitali

 

W lubelską strefe płatnego parkowania być może zostaną włączone nowe tereny: od al. Tysiąclecia i al. Solidarności otoczone ul. Prusa, Jaczewskiego, Obywatelską, Unicką, Podzamczem i Lwowską. Za parkowanie w tych miejscach kierowcy musieliby zapłacić przy ul. Jaczewskiego, Obywatelskiej, Sierocej, Biernackiego, Lubartowskiej, Szkolnej, Słowikowskiego, Cerkiewnej, Ruskiej, Nadstawnej, Targowej, Nowy Plac Targowy, Browarnej i Probostwo. Jeśli radni zgodzą się na wprowadznie zmian, to w podstrefie znajdą się również ul. Ciasna i Wysoka oraz Al. Zygmuntowskie i al. Piłsudskiego. 

 

Przyłączone tereny miałyby być odrębną podstrefę - podstrefą D. Powodem jej powstania jest fakt, że na tym terenie zauważono wysokie zapotrzebowanie na miejsca postojowe szczególnie w rejonie szpitali i dworca autobusowego. 

 

- Jednocześnie występuje tutaj deficyt miejsc postojowych - czytamy w projekcie uchwały - Ponadto proponowane rozwiązanie posłuży promowaniu alternatywnych form transportu, w tym transportu zbiorowego, co odzwierciedla przyjętą politykę transportową Miasta. 

 

Opłaty za parkowanie w nowej podstrefie

 

Zdaniem Zarządu Dróg i Mostów wprowadzenie opłat za postój zapewni na tym terenie zwiększenie rotacji parkujących pojazdów. Zaproponowao, żeby stawki opłat jednorazowych oraz opłat abonamentowych i zryczałtowanych za postój pojazdów samochodowych w podstrefie D zostały na poziomie obowiązującym aktualnie w podstrefie C. 

 

Jeśli radni zgodzą się na rozszrzenie strefy, to za pierwszą godzinę postoju kierowcy zapłacą 2 zł, za drugą 2,40 zł, za trzecią 2,80 zł, a za czwartą i każdą następną - 2 zł. Z kolei cene biletu dobowego wyniesie 15 zł, miesięcznego abonamenty - 150 zł, półrocznego - 750 zł, a rocznego - 1,3 tys.zł. 

 

Natomiast mieszkańcy podstrefy D, mieliby prawo do abonamentu „M”  za 150 zł rocznie, który pozwałaby im parkować na kilku ulicach wskazanych na blankiecie. Zaś  właściciele pojazdów hybrydowych mieli, by możliwość kupowania abonament „E”, który kosztowałby 80 zł za miesiąc. Z kolei osoby niepełnosprawne zapłaciłby za parking 5 zł miesięcznie z abonamentem „N”. 

UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE