Reklama

LPEC podsumowuje sezon grzewczy

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: LPEC

LPEC podsumowuje sezon grzewczy - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości W sezonie grzewczym 2015/2016 mieszkańcy Lublina korzystali przez 220 dni z ciepła systemowego dostarczanego przez Lubelskie Przedsiębiorstwo Energetyki Cieplnej S.A. Dzięki modernizacji sieci oraz pracom remontowym, które Spółka wykonuje systematycznie, dostawa ciepła została zrealizowana sprawnie i bez większych zakłóceń.

- Pewność i ciągłość dostaw ciepła dla mieszkańców Lublina jest priorytetem naszych działań, dlatego przykładamy dużą wagę do odpowiedniego przygotowania i monitorowania stanu technicznego naszej infrastruktury. Dzięki temu jesteśmy w stanie zminimalizować skutki awarii. Sezon grzewczy przebiegał spokojnie. Zanotowaliśmy tylko jedną większą awarię na sieci magistralnej i kilka na przyłączach do pojedynczych budynków mieszkalnych – mówi Andrzej Rusek Kierownik Działu Sieci.

Sezon 2015/2016 był krótszy od poprzedniego o 3 dni, a dłuższy o 3 dni od sezonu 2013/2014. Średnia temperatura wynosiła ok. 3,7 °C i była niższa niż w dwóch poprzednich sezonach. Najniższą średnią temperaturę odnotowano w styczniu: -4°C i był to jedyny miesiąc ze średnią temperaturą poniżej 0°C. Najzimniejszym dniem był 4 stycznia 2016 r., wówczas o godz. 6:00 temperatura w Lublinie wynosiła -16,1°C. Najcieplejszymi miesiącami podczas sezonu był wrzesień, październik oraz kwiecień.

Warto podkreślić, że „sezon grzewczy” jest jedynie pojęciem umownym. To od mieszkańców zależy, kiedy ogrzewanie zostanie włączone. Wystarczy tylko telefon do spółdzielni lub zarządcy budynku. Nie istnieje także konkretny termin zakończenia sezonu grzewczego. LPEC jedynie dla własnych potrzeb analitycznych, ustala go na podstawie informacji, kiedy większość odbiorców kończy ogrzewanie swoich obiektów. W tym roku był to 4 

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE