Reklama

Liczne zmiany w organizacji ruchu w związku z przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej

Opublikowano: Aktualizacja: 
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Liczne zmiany w organizacji ruchu w związku z przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej  - Zdjęcie główne

foto lublin.eu

Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Miasto Lublin poinformowało o licznych zmianach w organizacji ruchu oraz utrudnieniach związanych z przebudową Al. Racławickich i ul. Lipowej.

Al. Długosza zostanie otwarta dla ruchu 13 czerwca w godzinach porannych.


Skrzyżowanie Al. Racławickie – ul. Lipowa – ul. Krakowskie Przedmieście zostanie wyłączone z ruchu w dniach 13-16 czerwca, w związku z przebudową kanalizacji deszczowej i innych mediów. Równolegle będą prowadzone prace na południowej stronie Al. Racławickich od Hotelu „Mercure” do skrzyżowania z ul. Lipową.


• Sygnalizacja świetlna skrzyżowaniu Lipowa – Al. Racławicka – Krakowskie Przedmieście będzie przełączona na tzw. „żółty puls”.


• Ruch pieszy, podczas tych robót, będzie się odbywał po dotychczasowych chodnikach, odgrodzonych od terenu budowy parkanami siatkowymi lub pełnymi (w zależności od wymogów sytuacji i przepisów BHP).


• Kierowcy jadący ul. Wieniawską, od ul. Feliksa Bieczyńskiego, a korzystający dotychczas z pasa prawego, zostaną zmuszeni do zajęcia wyłącznie lewego pasa, który pierwotnie służył tym, którzy kierowali się do ul. Lipowej, i skrętu w lewo w ulicę Krakowskie Przedmieście, by dalej korzystając z ul. Fryderyka Chopina i ul. Okopową dotrzeć do ul. Lipowej.


• Na ulicy Wieniawskiej zostanie wprowadzone prawostronne zwężenie jezdni, a organizacja ruchu będzie dostosowana do obowiązującego nakazu skrętu w lewo. Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Wieniawska z ul. Krakowskie Przedmieście będzie przełączona na tzw „żółty puls”.. W związku z przewidywanym czterodniowym zamknięciem skrzyżowania nie projektuje się zmian w oznakowaniu poziomym.


• Na skrzyżowaniu ulic Fryderyka Chopina – Ewangelicka – Krakowskie Przedmieście, na wszystkich wlotach, kierowcy napotkają informacje o zamkniętym skrzyżowaniu oraz sugerowanym objeździe. Sygnalizacja będzie pracować „w kolorze” z korektą w programie .


• Na skrzyżowaniu ulic Lipowa – Okopowa – Skłodowskiej zostaną wprowadza się zmiany pozwalające na wyjazd na ul. Lipową w kierunku ul. Krakowskie Przedmieście wyłącznie dla dojazdu do ul. Sądowej i innych posesji . Objazd komunikacji miejskiej zgodnie zgodnie z informacjami podanymi na stronie www.ztm.lublin.eu . W celu umożliwienia skrętu o większym promieniu komunikacji miejskiej z ul. Lipowej w ul. Okopową wprowadzono na ulicy Lipowej zamknięcie prawoskrętu w ulicę Okopową i dopuszczenia wspomnianego manewru z pasa na wprost. Wprowadza się odpowiednie korekty w oznakowaniu pionowym oraz przekreśla na żółto strzałki na wprost. Sygnalizacja na tym skrzyżowaniu będzie pracować „w kolorze” z korektą w programie.


• Podobnie jak w przypadku ul. Lipowej, w celu umożliwienia swobodnego skrętu pojazdom komunikacji miejskiej z ul. Okopowej w lewo w ul. Fryderyka Chopina wprowadza się wyłączenie z ruchu pasa do skrętu w lewo z ul. Fryderyka Chopina w ul. Okopową by stojące na nim pojazdy nie blokowały autobusów. Pas do skrętu w lewo będzie dla kierowców niedostępny, o czym będą informowały odpowiednie zmiany w oznakowaniu. Sygnalizacja będzie pracować „w kolorze” z korektą w programie.


• Na skrzyżowaniu ulic Aleje Racławickie – Aleja Jana Długosza wprowadza się pracę sygnalizacji w tzw „żółtym pulsie”


Od 17 czerwca wyłączony z ruchu pojazdów zostanie fragment ul. Lipowej na odcinku od skrzyżowania z ulicami Krakowskie Przedmieście do skrzyżowania z ul. Okopową i ul. Marii Skłodowskiej-Curie. Będą prowadzone tam prace związane z przebudowaniem kanalizacji deszczowej, projektowanych dużych zbiorników retencyjnych oraz innych mediów położonych pod jezdnią ul. Lipowej. Podczas zamknięcia wspomnianego odcinka, równolegle będą odbywały się roboty prowadzone na południowej stronie Al. Racławickich.


• Ruch pieszy, podczas robót, będzie się odbywał po dotychczasowych chodnikach, odgrodzonych od terenu budowy parkanami siatkowymi lub pełnymi (w zależności od wymogów sytuacji i przepisów BHP).


• Sygnalizacja świetlna na skrzyżowaniu ulic Racławickie – Lipowa – Krakowskie Przedmieście będzie przełączona na tzw. „żółty puls”.


• Wyjazdy z zamkniętego odcinka ul. Lipowej, będą funkcjonować jako wyjazdy z budowy.


• Ul. Sądowa będzie zamknięta, zaś jej odcinek między ul. Lipową, a ulicą Hipoteczną stanie się dwukierunkowy, co wymagało wyłączenia z możliwości parkowania płatnego na tym odcinku, po stronie południowej.


• Kierowcy jadący ul. Wieniawską, od ul. Feliksa Bieczyńskiego, a korzystający dotychczas z pasa lewego, który pozwalał na bezkolizyjne dostanie się na ul. Lipową, nie będą mogli z niego korzystać, dostępny będzie jedynie pas do ruchu w prawo w kierunku skrzyżowania ul. Józefa Poniatowskiego i ul. Józefa Sowińskiego. Chcący dostać się na ul. Lipową, będą zmuszeni skorzystać z ul. Jasnej, by tą drogą, w poprzek ul. Krakowskie Przedmieście, ul. Fryderyka Chopina i ul. Okopowa, dotrzeć do ul. Lipowej. Stosownych zmian w pracy sygnalizacji na trasie objazdu dokona Centrum Sterowania Ruchem. O trasie objazdu poinformuje odpowiednie oznakowanie.


• Na skrzyżowaniu ulic Lipowa – Okopowa – Skłodowskiej będą funkcjonować tylko trzy wloty: Okopowa – Lipowa – Marii Skłodowskiej-Curie. Zamknięty odcinek ul. Lipowej będzie wyjazdem z budowy. Sygnalizacja świetlna będzie działać „w kolorze” z modyfikacją programu.


• Objazd komunikacji miejskiej zgodnie z informacjami podanymi na stronie www.ztm.lublin.eu oraz na tablicach przystankowych. 


• W celu umożliwienia skrętu o większym promieniu komunikacji miejskiej z ul. Lipowej w ul. Okopową wprowadzono na ulicy Lipowej zamknięcie prawoskrętu w ulicę Okopową i dopuszczenia wspomnianego manewru z pasa na wprost. Wprowadza się odpowiednie korekty w oznakowaniu pionowym oraz przekreśla na żółto strzałki na wprost. Sygnalizacja na tym skrzyżowaniu będzie pracować „w kolorze” z korektą w programie.


• Podobnie jak w przypadku ul. Lipowej, w celu umożliwienia swobodnego skrętu pojazdom komunikacji miejskiej z ul. Okopowej w lewo w ul. Fryderyka Chopina wprowadza się wyłączenie z ruchu pasa do skrętu w lewo z ul. Fryderyka Chopina w ul. Okopową by stojące na nim pojazdy nie blokowały autobusów. Pas do skrętu w lewo będzie dla kierowców niedostępny, o czym będą informowały odpowiednie zmiany w oznakowaniu. Sygnalizacja będzie pracować „w kolorze” z korektą w programie.


• Na skrzyżowaniu Al. Racławickie-Al. Jana Długosza przywraca się pracę sygnalizacji „w kolorze”, jednocześnie wprowadzając zakaz skrętu w lewo w Aleje Jana Długosza, dla jadących Al. Racławickimi od skrzyżowania Józefa Poniatowskiego i ul. Józefa Sowińskiego.


• Dojazd na teren zarządzany przez Rejonowy Zarząd Infrastruktury będzie możliwy przez przebudowywany wylot ul. Żwirki i Wigury do Al. Racławickich. Jednocześnie dopuszcza się możliwość skrętu z lewo z ul. Żwirki i Wigury, który do tej pory był wykluczony.

Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE