Reklama

Laury konserwatorskie rozdane

Opublikowano:
Autor: | Zdjęcie: Internet

Laury konserwatorskie rozdane - Zdjęcie główne
Udostępnij na:
Facebook

Przeczytaj również:

Wiadomości Statuetki przyznawane są od 18 lat. To wyjątkowe wyróżnienie oraz wyraz wdzięczności dla gospodarzy, którzy najlepiej odnowili zabytki będące w ich władaniu.


Remont i konserwacja cerkwi w Sławatyczach, remont oficyn zamkowych w Janowie Podlaskim, konserwacja dworu w założeniu dworsko-parkowym w Udryczach a także remont i konserwacja dworu "Na Bernatówce" w Dysie. To cztery realizacje nagrodzone Laurem Konserwatorskim.

Statuetki przyznawane są od 18 lat. To wyjątkowe wyróżnienie oraz wyraz wdzięczności dla gospodarzy, którzy najlepiej odnowili zabytki będące w ich władaniu, a znajdujące się na terenie  województwa lubelskiego.

Celem konkursu pod patronatem Generalnego Konserwatora Zabytów, Wojewody Lubelskiego i Marszałka Województwa Lubelskiego jest poza tym promocja dobrych wzorów realizacji prac przy zabytku, adaptacji i dbałości o jego właściwe utrzymanie i zagospodarowanie. Przywracanie do „życia” niejednokrotnie zniszczonych, zdewastowanych budynków wymaga ogromnych nakładów, a także staranności przy prowadzeniu wszelkich prac związanych z rewitalizacją.

Przypomnijmy, podczas poprzedniej edycji konkursu Laur Konserwatorski nagrodzono gospodarzy cerkwi prawosławnej w Kobylanach w gminie Terespol, budynku Sądu Okręgowego w Lublinie oraz Willi Tadeusza Pruszkowskiego w Kazimierzu Dolnym i zespołu dworsko-parkowego w Dąbiu, w gminie Żółkiewka.Udostępnij na:
Facebook
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE