Reklama

Laureatki Medalu Prezydenta Miasta Lublin w 2017 roku

Opublikowano: śr, 8 mar 2017 16:15
Autor: | Zdjęcie: lublin.eu

Laureatki Medalu Prezydenta Miasta Lublin w 2017 roku - Zdjęcie główne
UDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:

Przeczytaj również:

Wiadomości Z okazji Dnia Kobiet prezydent Krzysztof Żuk uhonorował Medalami Prezydenta Miasta, Lublinianki, które swoją aktywnością prywatną i zawodową przyczyniają się do rozwoju i promocji naszego miasta.

Uroczystość wręczenia medali odbyła się 7 marca. Prezydent Krzysztof Żuk wyróżnienia wręczył jedenastu lubliniankom, których praca zawodowa i społeczna widocznie przyczyniła się do rozwoju naszego miasta.

Laureatki Medalu Prezydenta Miasta Lublin 2017:

 • Ewa Tutka – manager koncertowy zespołu BAJM i Beaty Kozidrak. Konferansjerka, właścicielka firmy E.T.CONSULTING organizującej koncerty, widowiska, uroczyste gale. Projekty artystyczne realizuje z pasją, kreatywnie, nieszablonowo, zaskakując publiczność.
 • Anna Chołota – właścicielka Salonu Wizażu i Stylizacji, który istnieje na rynku 45 lat. Laureatka wielu prestiżowych nagród. Międzynarodowy szkoleniowiec, egzaminator, jurorka w konkursach piękności. Bierze czynny udział w licznych akcjach charytatywnych i inicjatywach społecznych. Wspiera działalność Fundacji „Oswoić Los” i Stowarzyszenia „Jesteśmy Kroplą”. Świadczy bezpłatne usługi fryzjerskie dla wychowanków domów dziecka.
 • Maria Sękowska – adiunkt ze stopniem naukowym dr hab. w Zakładzie Grafiki Warsztatowej Instytutu Sztuk Pięknych UMCS. Jest członkiem artystycznych grup i stowarzyszeń. Uprawia malarstwo, rysunek, grafikę. Uczestniczka ponad 50-ciu wystaw zbiorowych i ponad 50-ciu wystaw indywidualnych – w kraju i za granicą. Laureatka wielu nagród i wyróżnień w konkursach.
 • Barbara Luszawska – wieloletnia animatorka życia kulturalnego Lublina. Związana z Centrum Kultury w Lublinie, wcześniej z Lubelskim Domem Kultury. Autorskim projektem jest Lublin Jazz Festiwal - największe tego typu wydarzenie w regionie. Współinicjatorka i koordynatorka wyjątkowego projektu Land Art Festiwal.
 • Mariola Zagojska – śpiewaczka i pedagog, do czerwca 2010 roku solistka Teatru Muzycznego w Lublinie (sopran). 32 lata działalności artystycznej. Jest reżyserem wielu koncertów, autorem kompozycji do bajek, spektakli muzycznych i audycji dla dzieci. Nieprzerwanie prowadzi działalność koncertową i pedagogiczną.
 • Danuta Nowakowska- Bartłomiejczyk – dyrektor Szkoły Podstawowej nr 6 w Lublinie. Autorka obszernego kursu on-line, dedykowanego nauczycielom uczącym się języka polskiego poza granicami kraju. Aktywnie współpracuje z TEATREM NN i ze Stowarzyszeniem Pedagogów i Animatorów KLANZA. Jest zaangażowana w realizację wydarzeń mających na celu aktywizację społeczną seniorów.
 • dr Urszula Lewartowicz – z wykształcenia jest pedagogiem, wychowawcą, reżyserem teatralnym, animatorem kultury. Pracuje na Wydziale Pedagogiki i Psychologii UMCS, w Zakładzie Pedagogiki Kultury. Od roku 2002 prowadzi zajęcia teatralno-recytatorskie dla młodzieży z niepełnosprawnością. Opiekun, instruktor i reżyser Teatru Akademickiego UMCS w Lublinie. Zaangażowana w tworzenie i realizację programów „Dzielnice Kultury”, „Kultura w dzielnicach 2017”.
 • Iwona Maikowska – lublinianka, wolontariuszka Stowarzyszenia „Mówimy NIEboRAKOWI”, które zapoczątkowało ogólnopolską akcję „Włosem w Raka”. Inicjatorka i koordynatorka tej akcji w Lublinie i województwie lubelskim. Głównym jej celem jest zbiórka włosów, które zostają przeznaczone na wykonanie peruk dla dzieci z chorobą nowotworową lub po zabiegach operacyjnych.
 • Agnieszka Czyżewska – Jacquemet – od 1997r. do chwili obecnej dziennikarz w Redakcji Reportażu Polskiego Radia Lublin. Od lipca 2013 roku na stanowisku samodzielnego publicysty. Juror krajowych i międzynarodowych konkursów sztuki radiowej. Laureatka kilkudziesięciu nagród w zakresie reportażu. W 2016 roku otrzymała wyróżnienie PRIX EUROPA – Special Mention za reportaż „Gówniany Interes”.
 • Zofia Ratyńska – przez ponad 50 lat związana zawodowo z szeroko rozumianą polityką społeczną. Współtworzyła nowe struktury pomocy społecznej. Pracowała w Departamencie Polityki Społecznej w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego, później w Regionalnym Ośrodku Polityki Społecznej. Zaangażowana w działalność wielu organizacji pozarządowych, których była czynnym działaczem.
 • Jadwiga Szubartowicz – medal 700-lecia – najstarsza Polka, mieszkanka Lublina. Pani Jadwiga urodziła się w 1905 r. Jest osobą godną naśladowania, ma wielką pogodę ducha i otwartość na drugiego człowieka. Bogata doświadczeniem długoletniego życia chętnie nim się dzieli, emanuje patriotyzmem i miłością do drugiego człowieka.
Źródło: www.lublin.euUDOSTĘPNIJ NA: UDOSTĘPNIJ NA:
wróć na stronę główną

ZALOGUJ SIĘ - Twoje komentarze będą wyróżnione oraz uzyskasz dostęp do materiałów PREMIUM.

e-mail
hasło

Nie masz konta? ZAREJESTRUJ SIĘ Zapomniałeś hasła? ODZYSKAJ JE